Yara Yapmayan Yatak

İçerik

Markamızın kalitesi ve özellikleri artık dünya çapında tanındı. Bu nedenle, kalitemizin onaylanması için dünyanın öden gelen sertifikasyon QUL - Eco INSTITUT - Euro Latex firmalarından %100 Natural Latex sertifikası alınmıştır.

Müşteri Değerlendirmeleri:
4.5/5

Whatsapp & Telegram üzerinden mesaj gönderebilir veya telefon ile ulaşabilirsiniz.

Whatsapp & Telegram üzerinden mesaj gönderebilir veya telefon ile ulaşabilirsiniz.

Sürekli yatan hastalar için yatmaya bağlı oluşan yatak yaralarının ( bası yarası ) minimum seviyeye düşmesine yardımcı olur.

Yara Yapmayan Yatak Özellikleri

Sürekli yatan kişilerin vücutlarında yatmaya bağlı yatak yarası oluşabilmektedir, yatak yarasının oluşma sebebi vücudun yatak tarafından sürekli bir basınca maruz kalması ve hava almamasından kaynaklanmaktadır, yatak yarasının oluşmaması için vücuda uygulanan basıncın en alt seviyeye indirilmesi ve vücudun rahat bir şekilde hava alması sağlanmalıdır, yapılan araştırmalar neticesinde yara oluşumunu engelleyen yatak kullanılması, yara oluşumunda harcanacak tedavi masraflarına oranlar 10 da 1 oranındadır. bir çok hastahane ve kuruşluş klasik kullanmakta oldukları yatakları Doğal lateks veya visco yatak ile değiştirmektedir.

Test Raporu

Abd Ulusal Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından yapılmış olan Latex ve Poliüretan Yatak Malzemelerin Farklı Uyku Duruşlarında Vücut Basıncı Profilleri Üzerine Etkileri raporunu https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5310954/ (İngilizce) buradan inceleyebilirsiniz.

HEDEFLER

Bu çalışma 2 tip yatağın vücuda uygulanan basınç karşılaştırmıştır: lateks ve poliüretan.

YÖNTEMLER

Yirmi katılımcının 6 dakika boyunca 3 farklı duruşta farklı yataklara uzanması gerekiyordu ve vücut temas basınç profilleri bir basınç matı sensörü ile kaydedildi.

SONUÇ

  • • Doğal Lateks yataklar, farklı uyku pozisyonlarındaki poliüretan yataklara kıyasla pik vücut basıncını azaltabilir.
  • • Doğal Lateks Yatak ile vücutta daha yüksek oranda düşük basınç bölgelerinin olduğu gözlenmiştir.
  • • Lateksin yüksek sönümleme özelliği, vücut hareketinin komşu bölgelere transferini sınırlar.
  • • Tepe basıncı bölgesi, sırtüstü ve yan duruşta uyurken tipik olarak kalçalardır.
  • • Hastaneler, yatak yaralarını azaltmak için yatalak hastalar için lateks yataklar kullanmalıdır.

Veriler, lateks yatağın, gövde ve kalçalardaki tepe vücut basıncını azaltabildiğini ve poliüretan yatağa kıyasla daha yüksek oranda düşük basınçlı bölgelere ulaşabildiğini gösterdi.

Lateks yatak, tepe vücut basıncını düşürdü ve farklı uyku duruşları boyunca poliüretan yatak ile karşılaştırıldığında daha eşit bir basınç dağılımı sağladı.

Yara yapmayan yatak Doğal Lateks

GommaGomma Doğal Lateks yatağımız dünyada sadece 6 firmada bulunan Avrupa EuroLATEX sertifikalıdır http://www.eurolatex.com/home2.htm buradan inceleyebilirsiniz. Lütfen sertifikasız üreticisi belli olmayan 2.-3. sınıf kalite doğal lateks yataklara itibar etmeyiniz.

Doğal lateks yüksek yoğunluklu lateks yapısı sayesinde cüvuda uygulanan basıncın en alt seviyeye inmesine ve vücudun tam olarak desteklenmesini sağlamaktadır, lateks malzeme olarak ve deliklik yapısı sayesinde yataklar arasında en yüksek derecede hava alabilme oranına sahiptir.

Doğal lateks yatak kullanılması durumunda ayrıca havalı hasta yatağı kullanılması gerekmemektedir.

Havalı yataklara göre kullanıcının vücudunun daha rahat etmesini sağlamakta olup terletme yapmamaktadır.  yara yapmayan hasta yatağı kılıfı fermuarlı çıkartıp yıkanabilir özelliklidir, Belçika Bekeart firmasının organik cotton kılıfı kullanılmaktadır.

Tamamen blok doğal lateks, iç astar ve yıkanabilir fermuarlı yatak kılıfından oluşmaktadır.

Yara oluşumunu engeller, terletme yapmaz, yıkanabilir yatak kılıfı, sırt bel ağrısı yapmaması için önerilen en ideal yatak.

Yorumlar
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
sema
sema

Tavsiye edilir.