Ortalama bir insan ömrünün yaklaşık olarak 3’te 1’i uykuda geçer. Bu nedenle hem yatak hem de karyola seçiminiz son derece önemlidir. Uyku sağlığınızı ve genel vücut sağlığınızı korumak için seçecek olduğunuz yatak ve karyolanın rahat olması ve vücudunuzu desteklemesi gerekir. Doğru karyola seçimi aynı zamanda kullanacak olduğunuz yatağın da çok daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Japon Yatak Modelleri

Bir Japon yatağı genellikle yere yakındır ve minimalist bir tasarım kullanır. Japonlar minimalist alanda yenilikçidir ve iç tasarım stilleri üzerinde büyük etkiye sahiptir.

Alçak Yere Yakın Yatak Modelleri

Japonların yüzyıllardır kullandıkları kendilerine özgü bir japon yatak modelleri ve bu takım ile şekillenen alçak yatak modelleri ile dekorasyon stilleri vardır. Bu dekorasyon yatak odasını en şahsi alanınız olarak kabul etmektedir.

Son yıllarda diğer ülkelerde de bir akım haline gelen bu dekorasyon şekline göre yatak odanız son derece minimal bir çizgiye sahip olmalıdır. Bu sebeple eğer yatak odanızı Japon yere yakın yatak tarzında yapmak istiyorsanız buna uygun bir alçak karyola seçmelisiniz.

Yere yakın yatak odası için sadece karyolanız değil aynı zamanda seçtiğiniz diğer mobilyalarınızın da minimal tarzda olmasına dikkat etmelisiniz. Japon tarzı yatak odalarında karyola ayağı oldukça alçak yapılır hatta bazı modellerde hiç ayak yoktur. Direkt olarak yerle temas eden karyolalar ile yatak altlarının kirlenmesinin önüne geçebilirsiniz. Japon tarzı mobilyalar beraber sıcak renkli aydınlatma ile yatak odası dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyonu

Alçak karyola takımlı yatak odası dekorasyonunuzda başrol oyuncusudur. Yatak odasında göze ilk çarpan mobilya olan karyolanın tasarımı ve havası odanın genel ambiyansını yansıtma konusunda etkili olur. Bu nedenle karyolanızı seçtiğinizde aslında yatak odanızın genel tarzını da belirlemiş olursunuz. Birçokmodel arasından tarzınızı gösterecek bir model seçmek için klasik, modern, Japon tarzı, rustik veya minimal tarzda karyolaları inceleyebilirsiniz. Yatak odanızda yer alan diğer mobilyalarla uyumlu bir seçim yapmak odanızı daha ferah ve göze hoş gelen bir mekan haline getirmenizi kolaylaştırır.

Karyola Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Karyola yatak seçimi yaparken yatak odanızın dekorasyonu kadar odanızın alanı da önemli rol oynamaktadır. Büyük yatak başı ya da ayakucu kapalı modellerde kullanım alanı sadece yan taraflar olduğu için küçük odalara pek uygun değildir. Ufak yatak odalarında küçük yatak başlığı ile yatağın üç kenarını da açıkta bırakacak modeller tercih ederek şıklıkla beraber daha geniş kullanım alanına da sahip olabilirsiniz. Ancak odanızda herhangi bir alan problemi bulunmuyorsa büyük yatak başlığına sahip çeşitleri dekorasyon için kullanabileceğiniz seçenekler arasında yer alır. Özellikle yatak örtüsü ile kontrast oluşturacak renkteki yatak başlık modelleri ile yatak odanızı hareketlendirebilirsiniz. Karyolanızın büyüklüğü direkt olarak yatağınızın büyüklüğü ile ilişkili olduğundan bu seçimi yaparken yatağınızı göz önünde bulundurmalısınız

Karyolanın Boyutu Nasıl Olmalı ?

Ortalama bir model seçimi yaparken yatağınızın çevresinden yaklaşık olarak 10 santimetre fazla olmasına dikkat etmelisiniz. Bazı yatak modellerinde bu boşlukların daha büyük olması gerektiğini göz önünde bulundurmanız boyutlardan dolayı yaşayacağınız problemlerin önüne geçmenizi sağlayacaktır. Saklama alanı güçlüğü çekiyorsanız yüksek ya da çekmeceli modellerini tercih edebilirsiniz. Yüksek ayaklı karyola modelleri ile kendinize zeminden alt bölümüne kadar devam eden alanı depolama çözümü olarak kullanabilirsiniz.

Karyolanın Yatak Ömrüne Etkisi ?

Latalı ya da düz karyola modelleri yatağınızın ömrünü önemli derecede etkilemektedir. Bu nedenle seçimlerinizi yaparken karyola yatak ilişkisini göz önünde bulundurmalısınız. Yatağınız vücut ağırlığınızı desteklerken, karyola zemininiz de yatağınızın ağırlığını desteklemektedir. Latalı karyolaların ve düz zeminli karyolaların kendine has bazı avantajları bulunmaktadır. Esnekliği sayesinde latalı modelleri yatağınızı daha fazla desteklerken, düz zeminli modelleri yatağınızı her noktasından destekleyebilir. Yatağınız ile beraber doğru seçimi yaptığınız takdirde her iki model ile de yatağınızın ömrünü uzatıp daha konforlu bir uyku deneyimine sahip olursunuz.

Diğer ürünleri sitemizden inceleyebilirsiniz, Raylı Dolap modelleri ve komodin şifonyer istenilen ölçü ve tasarıma göre uygulanabilmektedir.

Karyola Fiyatları Ne Kadar?

Karyola fiyatları ürün tasarımına ve kullanılan malzemelere göre değişmektedir. İstemiş olduğunuz tasarım ve model için bizimle 0533 955 4084 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.