Ev Tipi Hasta Yatağı Karyolası

İçerik

Ev tipi hareketli hasta yatağı, karyola kasası, kendi malzemesinden düz yatak başlığı, motorlu lata ve iç yataktan oluşmaktadır.Opsiyonel olarak yatak korkuluğu ve farklı kumaş yatak başlıkları kullanılabilir.
Visco Yatak ve Doğal Lateks yataklı olarak iki farklı yatak seçeneği bulunmaktadır.

Müşteri Değerlendirmeleri:
4.5/5

Hasta Yatağı Ölçüleri

Whatsapp & Telegram üzerinden mesaj gönderebilir veya telefon ile ulaşabilirsiniz.

Whatsapp & Telegram üzerinden mesaj gönderebilir veya telefon ile ulaşabilirsiniz.

Hastalar için şüphesiz en önemli konulardan birisi de yataklarıdır. Rahatsızlık veren, hastanın iyileşmesini engelleyen yatakların tercih edilmemesi gerekmektedir. Bu yüzden gerek hastaların gerekse de hasta yakınlarının hasta yatağı tercih yaparken daha seçici davranmaları gerekiyor.

Hasta Yatağı Karyolası Özellikleri

Hareketli yatak, standart yataklardan farklı olarak bir çok farklı amaç için kullanılmak için tasarlanmıştır. Özellikle yatalak kişilere hitap ediyor olmasıyla birlikte TV izlemek, kitap okumak isteyen sıradan kullanıcılara, en uygun açı ile maksimum konforu sağlamak üzere dizayn edilmiştir.

GommaGomma Doğal Lateks yatağımız dünyada sadece 6 firmada bulunan Avrupa EuroLATEX sertifikalıdır http://www.eurolatex.com/home2.htm buradan inceleyebilirsiniz.

Lütfen sertifikasız üreticisi belli olmayan 2.-3. sınıf kalite doğal lateks yataklara itibar etmeyiniz.

Klasik medikal yataklarının aksine görünüm olarak standart yataklardan hiçbir farkı yoktur. İçinde kullanılan Alman motorlu lata mekanizması sayesinde; baş kısmı 90 dereceye, ayak kısmı 35 dereceye kadar ayrı ayrı hareket edebilmektedir.

Hareketli yatak setinin içerisinde kullanılan yatağın malzemesi %100 İtalyan doğal lateks yatak, vücut ısısına ve basıncına duyarlı visco yatak veya HR High Resellent sünger yataktan oluşmaktadır. Doğal lateks tercih edilmesi durumunda ekstra havalı yatak kullanımına gerek kalmaz, uzun süreli kullanıma bağlı oluşabilecek vücut yaraları en aza indirmektedir. 

*Doğal lateks yatağımız 20 cm blok tamamen doğal lateksden oluşmaktadır.

Son derece sessiz çalışan kumanda ve Alman motor mekanizması yatağın sessizliğin ön planda olduğu ortamlarda sorunsuzca kullanılabilmesine olanak sağlar. Aynı şekilde geceleri yatağın hareket ettirilmesi kimsenin uykusunu bölmez, rahatsızlık vermez. *Hareketli yatak mekanizmalarımzıda yerli veya çin malı her hangi bir ürün kullanılmamaktadır.

Yüksek yaşam standartları ve konfor ön planda tutularak geliştirilen motor hareketli yatak seti baş ve ayak bölümlerinin bağımsız hareket olanağı sayesinde kişiye özel pozisyonun kolayca ayarlanmasını sağlar.

Ortalama olarak evinizde kullanmış olduğunuz standart yatak yüksekliğinde olup ortalama yerden oturma yüksekliği 52-55 cm civarındadır arzu edilirse bu ölçü düşürülebilir veya daha da yükseltilebilir, bunun için hareketli yatak siparişi esnasında ölçünün belirtilmesi gerekmektedir, size özel olarak kasa üretimi yapılacaktır.

25 mm lamine yüzeyli ahşap kasa içerisine yerleştirilen yatak ve motor hareketli lata ergonomik açıdan kusursuzdur.

Doğal Lateks ve Visco vücut ağırlığının dağılımını dengeler, kan akışına engel olmaz, sırt, bel ve kas ağrılarının önlenmesine yardımcı olur. Ayrıca vücudun üst kısmını arzu edilen ölçüde yüksekte tutma imkanı sağladığı için reflü rahatsızlığına etkin, mekanik çözüm sağlar.

Doğal lateks tercih edilmesi durumunda ekstra havalı yatak kullanımına gerek kalmaz, uzun süreli kullanıma bağlı oluşabilecek vücut yaraları en aza indirmektedir.

Anti alerjik; Organik koton yıkanabilir kılıfı ve doğal lateks yatağı tamamen anti alerjik anti bakteriyel özelliğe sahiptir.

Yatak kılıfı, pamuk kumaş, yıkanabilir tamamen doğal, anti alerjik ve anti bakteriyel özelliktedir.

Terletmeyen yapısı sayesinde hem uyku, hem de sağlık açısından son derece verimlidir.

Hareketli  yatağımıza arzu edilirse katlanır yatak bariyeri takılabilmektedir, mekanizmalı katlanır yapısı sayesinde kullanımı çok kolay ve kişini  gece yatak düşmesine engel olmaktadır.

Ayarlanabilir Ev Tipi Hasta Yatağı Nedir?

Ayarlanabilir yatak, özelleştirilebilir destek için yatağınızın altına oturan çok menteşeli bir temeldir. Ayarlanabilir bir yatak, ayarlanabilir bir taban, ayarlanabilir karyola veya güç tabanı olarak da adlandırılabilir, ancak hepsi aynı anlama gelir: sizin için daha rahat bir uyku alanı. Ayarlanabilir yataklar genellikle motorludur ve kablolu veya kablosuz bir uzaktan kumanda ile kontrol edilir ve yatağın başını, ayağını veya diğer kısımlarını yükseltilmiş bir konuma ayarlamanıza olanak tanır. Bazı ayarlanabilir yataklar, akıllı cihaz uygulama desteği içerir ve ilgili uygulamayı telefonunuza veya tabletinize indirerek kontrol edilebilir.

Hasta Yatağının Faydaları Nelerdir?

Ev tipi hareketli yataklar (hasta) yatak çerçeveleri sizin için yeniyse, birisinin neden böyle bir ürünü satın alacağını merak ediyor olabilirsiniz. Geleneksel yatakların aksine, baş ucu ve ayak ucu yükseltilebilir veya alçaltılabilir. Bu, kullanıcıların üst gövdelerini veya bacaklarını kaldırmalarına veya alçaltmalarına olanak tanıyarak sırt üzerindeki baskıyı hafifletebilir ve ağrıyı hafifletebilir. Esnekliğin ayrıca aşağıdaki gibi durumlarla ilgili semptomlardan kurtulma sağladığı bilinmektedir:

 • Uyku apnesi.
 • Ödem.
 • Asit reflü.
 • Horlama ve nefes almada zorluk.
 • Fibromiyalji.

Kısacası, hareketli ayarlanabilir yataklar, bazı kişilerin daha rahat bir gece uykusu almasına yardımcı olabilir. Bu tür çerçeveler, yaşlı yetişkinlerin veya hareket sorunu olanların yataktan güvenli ve rahat bir şekilde çıkmasını da kolaylaştırabilir. Bu, kullanıcıların daha fazla bağımsızlık sağlamasına yardımcı olabilir.

Uyuyanların çoğu, ayarlanabilir yatakların ihtiyaç duyduklarını asla bilmedikleri hedeflenen destek, ağrı kesici ve kişiselleştirilmiş konfor sağladığını keşfetti. Hareketli yatağın, yatakta okumayı, TV izlemeyi ve daha rahat bir şekilde dinlenmeyi sağlayabildiğinden bahsetmiyorum bile. Sizin için en iyi ayarlanabilir yatakla uyku kalitenizi iyileştirme fırsatı için bu avantajları ve daha fazlasını yaşayın:

 • Alerji Tedavisi

Vücudun üst kısmını yükseltmek, alerjilere bağlı sinüs basıncını hafifletmeye yardımcı olabilir ve daha iyi bir gece uykusu sağlar.

 • Sindirim Stresini Azaltır

Mide ekşimesi, hazımsızlık ve asit reflü gibi sindirim sorunları sizi geceleri ayakta tutabilir; Bununla birlikte, eğimli bir yerde uyumak, kesintisiz uyku için boğazda oluşan stresi azaltmaya yardımcı olabilir.

 
 • Sırt Desteği

Ayarlanabilir bir taban, hedeflenen basınç rahatlaması için vücudunuzun hatlarına daha yakından uyan özelleştirilebilir bir uyku pozisyonu seçmenize olanak tanır. Özellikle sırt ağrısı ve bel ağrısı olanlar için, özelleştirilmiş işlevsellik kronik ağrıların hafifletilmesine yardımcı olabilir.

 
 • Şişme ile savaşır

Sporcular ve hamile kadınlar da dahil olmak üzere şeker hastalığı ve diğerleri gibi sağlık sorunları olanlar, şişmeyi azaltmaya yardımcı olmak için uzun bir günün ardından ayaklarını yükseltmekten ve vücudunun altından faydalanabilir.

 • Kolayca Nefes Alın

Uyurken vücudun üst kısmını yüksekte tutmak, akciğerlerdeki basıncı kaldırarak ve havanın daha kolay akmasını sağlayarak uyku apnesi, astım ve horlamadan muzdarip olanlara yardımcı olabilir.

 • Daha Rahat Kan Dolaşımı

Kol veya bacak uyuşukluğundan uyandıysanız, yüksek bir pozisyonda uyuyarak kan akışını artırmak, bütün gece rahatça dinlenmenize yardımcı olabilir.

*Hareketli yatak mekanizmalarımızda yerli veya çin malı her hangi bir ürün kullanılmamaktadır.

Yorumlar
Subscribe
Bildir
guest
15 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Selvi
Selvi

Yatan kişi de yara oluşmaması için hangi yatağı tercih etmemiz gerekiyor ?

Adem H.
Adem H.

Çok yardımcı oldular teşekkürler. Evde salonda kullanıyoruz başlıksız tercih ettik bu sebeple hasta yatağı havası vermiyor.

Zekeriya
Zekeriya

Reflü için aldım umarım faydasını görürüm, reflü yastığı gibi bir çok ürün kullandım ancak fayda etmedi şimdilik rahat.

Cevdet Tarık
Cevdet Tarık

90*200 cm yara yapmayan yataklı hasta yatağı modelinden kullanıyoruz, çok memnunuz teşekkürler.

Selim
Selim

100×200 cm olan Ev tipi Hasta yatağından aldık, evde kullanmak için çok ideal çok sessiz normal hastahane yatakları gibi kaba değil, standart yatak gibi görünüyor biz salonda kullanıyoruz, üzerinde doğal lateks yatak olanı tercih ettik.

Erdoğan
Erdoğan

Tek kişilik büyük hasta yatağı modelleri arasında gördüğüm en güzel olanı bu hem normal yatak gibi görünüyor hemde hareket edebiliyor 120 cm geniş olanı aldık hasta üzerinde yatarken çok rahat bir şekilde kaldırıyor Alman malı motor kullanıldıüını söylediler ortalama 3 aydır kullanıyoruz bi problem yaşamadık.

Liya
Liya

Yaşlı hastamız olduğu için tercih ettik, yatağın her iki tarafınada korkuluk takıldı kullanımı pratik mandallı bir mekanizması var.

Şahin Sin
Şahin Sin

Yerden yüksekliği kaç cm ? İstediğimiz yüksekliğe göre yapılır mı ?

Çiğdem Dürden
Çiğdem Dürden

En büyük tek kişilik yatak ölçüsünde çok kullanışlı 120 cm

Tansu T.
Tansu T.

Merhabalar sürekli yatan kişiler için ayrıca havalı yatak kullanmak gerekiyor mu? yada yatak öneriniz nedir?

Muzaffer Yılmazlar
Muzaffer Yılmazlar

hasta karyolasını evde yatan felçli annem için aldım gayet kullanışlı ve güçlü bir mekanizması var zorlanmadan kolayca başı kalkabiliyor, Ankara’da bulunan evimize söyledikleri zamanda ulaştırdırlar teşekkürler.