*Piyasada firmamızın ürün resimlerini kullanarak satılan ürünlere itibar etmeyiniz mağazamız dışında hiç bir yerde HOMELLİ ürünleri satılmamaktadır.

Hasta Yatağı – Hasta Karyolası

Hastalar için şüphesiz en önemli konulardan birisi de yataklarıdır. Rahatsızlık veren, hastanın iyileşmesini engelleyen yatakların tercih edilmemesi gerekmektedir. Bu yüzden gerek hastaların gerekse de hasta yakınlarının hasta yatağı tercih yaparken daha seçici davranmaları gerekiyor.

Ek bilgi

Yatak Ölçü80*200 cm, 90*200 cm, 100*200 cm, 120*200 cm, 140*200 cm, 160*200 cm, 180*200 cm, 200*200 cm
Yatak Yüksekliği21-22 cm
Yatak İçeriğiDoğal Lateks 85 kg/m3, High Resillent (HR Sünger) 35 kg/m3, Hyper Sünger 35 kg/m3, Visco 85 kg/m3
Kılıf TürüFermuarlı yıkanabilir kılıf, Kapitone Kılıf, Organik Cotton, Pamuklu Kumaş
Lateks Yoğunluğu85 kg/m3, 95% Natural Lateks, Sentetik Lateks Barındırmamaktadır.
Lateks Yüksekliği20 cm blok
Üretim YeriAlmanya, İtalya, Türkiye

Hastalar için şüphesiz en önemli konulardan birisi de yataklarıdır. Rahatsızlık veren, hastanın iyileşmesini engelleyen yatakların tercih edilmemesi gerekmektedir. Bu yüzden gerek hastaların gerekse de hasta yakınlarının hasta yatağı tercih yaparken daha seçici davranmaları gerekiyor. Çünkü hastalar uzun süre yatağa bağlı şekilde bir iyileşme sürecinden geçecekleri için kullanacak olan yatakların da bekleneni fazlası ile vermesi gerekir. Konforlu hasta yatağı, hastanın gün boyunca rahat etmesini sağlar. Hiçbir yerinde ağrı ve ya sızı gibi istenmeyen durumlar yaşanmaz. Hastanın isteklerine ve ihtiyaçlarına uygun şekilde hasta yatağının olması gerekir. İşte hasta yatağını temin edecek kişilerin dikkat etmesi gereken son derece önemli kriterlere de şu şekilde göz atmamız mümkündür.

Hasta Yatağının Özellikleri

  • Hastanın yatağı her iki yandan korumalı olması gerekir

  • Yüksekliği ise tekerlekli sandalye yüksekliği kadar olmalıdır.

  • Baş ve ayak ucunda ki bölümlerde de hastanın kalkıp yatmasına yardımcı olmak için konulmuş düzeneklerin bulunması gerekir.

  • Hasta yatağının ise hastayı rahatsız etmeyecek şekilde anatomik olması gerekiyor.

Tüm bu saymış olduğumuz önemli detaylar hasta yatağı içerisinde yer alıyor. Motorlu yatak isteyen kişilere özel olarak konforunu bozmayacak ve hastanın gün içerisinde rahat hareket edebilmelerine yardımcı olacak çeşitler yer alıyor. Statik ve dinamik parçalar arasında kolay yoldan hareket edebilme kabiliyetine de sahip olan hasta yataklarına uygun fiyatlar ödeyerek sahip olabilmeniz artık son derece kolay olacak. Kimi zaman manuel kimi zamanda otomatik olarak hasta yataklarının çeşitlerinden faydalanabilirsiniz.

Hareketli Yataklar

Son dönemde özellikle hastanelerde en sık şekilde kullanılan hareketli yataklar, hastaların rahat etmesine kolaylık sağlıyor. Hareketli yatak sayesinde vücut ağırlığı dengeli bir şekilde dağılımı yapılırken diğer yandan da uyku zemininin elastikiyetini arttırma kolaylığı sağlar. Böylelikle sırt ve bel ağrıları gibi istenmeyen faktörlerin ortaya çıkması engellenmiş olur.

En cazip fiyatlarla sunulan yatak karyolası, hastanın ergonomik bir gün geçirmesi adına tasarlanmıştır. İstenilen ebat ve modellerde tasarımlarında mevcut olduğunu söylememiz mümkündür. Daha elastik bir zemin ortaya çıkmasına en iyi şekilde yardımcı olan hareketli yatağı en uygun fiyatlarla satışa sunulmuştur. Hasta sağlığını düşünen hemen herkesin bu ürünleri temin ederek hastaları için kullandırması gerekmektedir. Bu sayede hasta normalden daha kısa süre içerisinde bir iyileşme gösterirken günlük rutin hayatına yeniden geri kazandırılmaya çalışılır. Sizlerde hastalarınız için bu ürünü kullanabilirsiniz.

Konforlu Hareketli Yatak Karyolası

Sürekli Yatak kişiler için şüphesiz en önemli konulardan birisi de yataklarıdır. Rahatsızlık veren, iyileşmesini engelleyen yatakların tercih edilmemesi gerekmektedir. Bu yüzden gerek  gerekse de yakınlarının hareketli yatak tercih yaparken daha seçici davranmaları gerekiyor. Çünkü  uzun süre yatağa bağlı şekilde bir iyileşme sürecinden geçecekleri için kullanacak olan yatakların da bekleneni fazlası ile vermesi gerekir. Konforlu hareketli yatak karyolası, kişini gün boyunca rahat etmesini sağlar. Hiçbir yerinde ağrı ve ya sızı gibi istenmeyen durumlar yaşanmaz. Kişinin isteklerine ve ihtiyaçlarına uygun şekilde hareketli yatağının olması gerekir. İşte hareketli yatağını temin edecek kişilerin dikkat etmesi gereken son derece önemli kriterlere de şu şekilde göz atmamız mümkündür.

GommaGomma Doğal Lateks yatağımız dünyada sadece 6 firmada bulunan Avrupa EuroLATEX sertifikalıdır http://www.eurolatex.com/home2.htm buradan inceleyebilirsiniz.

Lütfen sertifikasız üreticisi belli olmayan 2.-3. sınıf kalite doğal lateks yataklara itibar etmeyiniz.

Hareketli yatak setinin içerisinde kullanılan yatağın malzemesi %100 İtalyan doğal lateks yatak, vücut ısısına ve basıncına duyarlı visco yatak veya HR High Resellent sünger yataktan oluşmaktadır. Doğal lateks tercih edilmesi durumunda ekstra havalı yatak kullanımına gerek kalmaz, uzun süreli kullanıma bağlı oluşabilecek vücut yaraları en aza indirmektedir.

Son derece sessiz çalışan kumanda ve Alman motor mekanizması yatağın sessizliğin ön planda olduğu ortamlarda sorunsuzca kullanılabilmesine olanak sağlar. Aynı şekilde geceleri yatağın hareket ettirilmesi kimsenin uykusunu bölmez, rahatsızlık vermez. *Hareketli yatak mekanizmalarımzıda yerli veya çin malı her hangi bir ürün kullanılmamaktadır.

Doğal Lateks ve Visco vücut ağırlığının dağılımını dengeler, kan akışına engel olmaz, sırt, bel ve kas ağrılarının önlenmesine yardımcı olur. Ayrıca vücudun üst kısmını arzu edilen ölçüde yüksekte tutma imkanı sağladığı için reflü rahatsızlığına etkin, mekanik çözüm sağlar.

Belçika Bekaert kumaş tarafından yüksek kalite standartlarında üretilen organik cotton kumaş, yıkanabilir tamamen doğal, anti alerjik ve anti bakteriyel özelliktedir. Terletmeyen yapısı sayesinde hem uyku, hem de sağlık açısından son derece verimlidir.

Hareketli yatağımıza arzu edilirse katlanır yatak bariyeri takılabilmektedir, mekanizmalı katlanır yapısı sayesinde kullanımı çok kolay ve kişinin gece yatak düşmesine engel olmaktadır.

Doğal Lateks Yatak; https://www.homelli.com.tr/urun/dogal-lateks-yatak/

guest
Inline Feedbacks
T
Selim
Selim
Ziyaretçi
Oylama :
     

100×200 cm olan Ev tipi Hasta yatağından aldık, evde kullanmak için çok ideal çok sessiz normal hastahane yatakları gibi kaba değil, standart yatak gibi görünüyor biz salonda kullanıyoruz, üzerinde doğal lateks yatak olanı tercih ettik.

Zekeriya
Zekeriya
Ziyaretçi
Oylama :
     

Reflü için aldım umarım faydasını görürüm, reflü yastığı gibi bir çok ürün kullandım ancak fayda etmedi şimdilik rahat.

Cevdet Tarık
Cevdet Tarık
Ziyaretçi
Oylama :
     

90*200 cm yara yapmayan yataklı hasta yatağı modelinden kullanıyoruz, çok memnunuz teşekkürler.

Erdoğan
Erdoğan
Oylama :
     

Tek kişilik büyük hasta yatağı modelleri arasında gördüğüm en güzel olanı bu hem normal yatak gibi görünüyor hemde hareket edebiliyor 120 cm geniş olanı aldık hasta üzerinde yatarken çok rahat bir şekilde kaldırıyor Alman malı motor kullanıldıüını söylediler ortalama 3 aydır kullanıyoruz bi problem yaşamadık.

Liya
Liya
Ziyaretçi
Oylama :
     

Yaşlı hastamız olduğu için tercih ettik, yatağın her iki tarafınada korkuluk takıldı kullanımı pratik mandallı bir mekanizması var.

Main Menu