Ev Tİpi Hasta Yatağı - Karyolası

(5 müşteri değerlendirmesi)

Ev Tİpi Hasta Yatağı - Karyolası

Hastalar için şüphesiz en önemli konulardan birisi de yataklarıdır. Rahatsızlık veren, hastanın iyileşmesini engelleyen yatakların tercih edilmemesi gerekmektedir. Bu yüzden gerek hastaların gerekse de hasta yakınlarının hasta yatağı tercih yaparken daha seçici davranmaları gerekiyor.

Whatsapp & Telegram üzerinden mesaj gönderebilir veya telefon ile ulaşabilirsiniz.

Açıklama

Yatak Ölçü80*200 cm, 90*200 cm, 100*200 cm, 120*200 cm, 140*200 cm, 160*200 cm, 180*200 cm, 200*200 cm
Yatak Yüksekliği21-22 cm
Yatak İçeriğiDoğal Lateks 85 kg/m3, High Resillent (HR Sünger) 35 kg/m3, Hyper Sünger 35 kg/m3, Visco 85 kg/m3
Kılıf TürüFermuarlı yıkanabilir kılıf, Kapitone Kılıf, Organik Cotton, Pamuklu Kumaş
Lateks Yoğunluğu85 kg/m3, 95% Natural Lateks, Sentetik Lateks Barındırmamaktadır.
Lateks Yüksekliği20 cm blok
Üretim YeriAlmanya, İtalya, Türkiye

 

Ev Tipi Hasta Yatağı ile Uykunuzu Kalitenizi Yükseltin

İster yatakta kahvaltı ediyor olun, ister iyi bir gece uykusu için en rahat pozisyonunuzu buluyor olun, vücudunuza ve bütçenize uyan ayarlanabilir bir hareketli yatak, uyku için çok önemlidir. Ayarlanabilir yataklar başınızı, ayaklarınızı veya her ikisini birden kaldırabilir. Tek bir düğmeye basarak, ayarlanabilir yatakların sunduğu en iyi sağlık ve yaşam tarzı avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ayarlanabilir Ev Tipi Hasta Yatağı Nedir?

Ayarlanabilir yatak, özelleştirilebilir destek için yatağınızın altına oturan çok menteşeli bir temeldir. Ayarlanabilir bir yatak, ayarlanabilir bir taban, ayarlanabilir karyola veya güç tabanı olarak da adlandırılabilir, ancak hepsi aynı anlama gelir: sizin için daha rahat bir uyku alanı. Ayarlanabilir yataklar genellikle motorludur ve kablolu veya kablosuz bir uzaktan kumanda ile kontrol edilir ve yatağın başını, ayağını veya diğer kısımlarını yükseltilmiş bir konuma ayarlamanıza olanak tanır. Bazı ayarlanabilir yataklar, akıllı cihaz uygulama desteği içerir ve ilgili uygulamayı telefonunuza veya tabletinize indirerek kontrol edilebilir.

Hasta Yatağının Faydaları Nelerdir?

Ev tipi hareketli yataklar (hasta) yatak çerçeveleri sizin için yeniyse, birisinin neden böyle bir ürünü satın alacağını merak ediyor olabilirsiniz. Geleneksel yatakların aksine, baş ucu ve ayak ucu yükseltilebilir veya alçaltılabilir. Bu, kullanıcıların üst gövdelerini veya bacaklarını kaldırmalarına veya alçaltmalarına olanak tanıyarak sırt üzerindeki baskıyı hafifletebilir ve ağrıyı hafifletebilir. Esnekliğin ayrıca aşağıdaki gibi durumlarla ilgili semptomlardan kurtulma sağladığı bilinmektedir:

 • Uyku apnesi.
 • Ödem.
 • Asit reflü.
 • Horlama ve nefes almada zorluk.
 • Fibromiyalji.

Kısacası, hareketli ayarlanabilir yataklar, bazı kişilerin daha rahat bir gece uykusu almasına yardımcı olabilir. Bu tür çerçeveler, yaşlı yetişkinlerin veya hareket sorunu olanların yataktan güvenli ve rahat bir şekilde çıkmasını da kolaylaştırabilir. Bu, kullanıcıların daha fazla bağımsızlık sağlamasına yardımcı olabilir.

Uyuyanların çoğu, ayarlanabilir yatakların ihtiyaç duyduklarını asla bilmedikleri hedeflenen destek, ağrı kesici ve kişiselleştirilmiş konfor sağladığını keşfetti. Hareketli yatağın, yatakta okumayı, TV izlemeyi ve daha rahat bir şekilde dinlenmeyi sağlayabildiğinden bahsetmiyorum bile. Sizin için en iyi ayarlanabilir yatakla uyku kalitenizi iyileştirme fırsatı için bu avantajları ve daha fazlasını yaşayın:

 • Alerji Tedavisi

Vücudun üst kısmını yükseltmek, alerjilere bağlı sinüs basıncını hafifletmeye yardımcı olabilir ve daha iyi bir gece uykusu sağlar.

 • Sindirim Stresini Azaltır

Mide ekşimesi, hazımsızlık ve asit reflü gibi sindirim sorunları sizi geceleri ayakta tutabilir; Bununla birlikte, eğimli bir yerde uyumak, kesintisiz uyku için boğazda oluşan stresi azaltmaya yardımcı olabilir.

 • Sırt Desteği

Ayarlanabilir bir taban, hedeflenen basınç rahatlaması için vücudunuzun hatlarına daha yakından uyan özelleştirilebilir bir uyku pozisyonu seçmenize olanak tanır. Özellikle sırt ağrısı ve bel ağrısı olanlar için, özelleştirilmiş işlevsellik kronik ağrıların hafifletilmesine yardımcı olabilir.

 • Şişme ile savaşır

Sporcular ve hamile kadınlar da dahil olmak üzere şeker hastalığı ve diğerleri gibi sağlık sorunları olanlar, şişmeyi azaltmaya yardımcı olmak için uzun bir günün ardından ayaklarını yükseltmekten ve vücudunun altından faydalanabilir.

 • Kolayca Nefes Alın

Uyurken vücudun üst kısmını yüksekte tutmak, akciğerlerdeki basıncı kaldırarak ve havanın daha kolay akmasını sağlayarak uyku apnesi, astım ve horlamadan muzdarip olanlara yardımcı olabilir.

 • Daha Rahat Kan Dolaşımı

Kol veya bacak uyuşukluğundan uyandıysanız, yüksek bir pozisyonda uyuyarak kan akışını artırmak, bütün gece rahatça dinlenmenize yardımcı olabilir.

Hareketli yatağımıza arzu edilirse katlanır yatak bariyeri takılabilmektedir, mekanizmalı katlanır yapısı sayesinde kullanımı çok kolay ve kişinin gece yatak düşmesine engel olmaktadır.

Hareketli yatak setinin içerisinde kullanılan yatağın malzemesi %100 İtalyan doğal lateks yatak, vücut ısısına ve basıncına duyarlı visco yatak veya HR High Resellent sünger yataktan oluşmaktadır. Doğal lateks tercih edilmesi durumunda ekstra havalı yatak kullanımına gerek kalmaz, uzun süreli kullanıma bağlı oluşabilecek vücut yaraları en aza indirmektedir.

Son derece sessiz çalışan kumanda ve Alman motor mekanizması yatağın sessizliğin ön planda olduğu ortamlarda sorunsuzca kullanılabilmesine olanak sağlar. Aynı şekilde geceleri yatağın hareket ettirilmesi kimsenin uykusunu bölmez, rahatsızlık vermez. *Hareketli yatak mekanizmalarımzıda yerli veya çin malı her hangi bir ürün kullanılmamaktadır.

Doğal Lateks Yatak; https://www.homelli.com.tr/urun/dogal-lateks-yatak/

guest
Inline Feedbacks
View all comments
Adem H.
Adem H.

Çok yardımcı oldular teşekkürler. Evde salonda kullanıyoruz başlıksız tercih ettik bu sebeple hasta yatağı havası vermiyor.

Zekeriya
Zekeriya

Reflü için aldım umarım faydasını görürüm, reflü yastığı gibi bir çok ürün kullandım ancak fayda etmedi şimdilik rahat.

Cevdet Tarık
Cevdet Tarık

90*200 cm yara yapmayan yataklı hasta yatağı modelinden kullanıyoruz, çok memnunuz teşekkürler.

Selim
Selim

100×200 cm olan Ev tipi Hasta yatağından aldık, evde kullanmak için çok ideal çok sessiz normal hastahane yatakları gibi kaba değil, standart yatak gibi görünüyor biz salonda kullanıyoruz, üzerinde doğal lateks yatak olanı tercih ettik.

Erdoğan
Erdoğan

Tek kişilik büyük hasta yatağı modelleri arasında gördüğüm en güzel olanı bu hem normal yatak gibi görünüyor hemde hareket edebiliyor 120 cm geniş olanı aldık hasta üzerinde yatarken çok rahat bir şekilde kaldırıyor Alman malı motor kullanıldıüını söylediler ortalama 3 aydır kullanıyoruz bi problem yaşamadık.

Liya
Liya

Yaşlı hastamız olduğu için tercih ettik, yatağın her iki tarafınada korkuluk takıldı kullanımı pratik mandallı bir mekanizması var.