Hareketli Yatak Modelleri

Evde bakıma ihtiyaç duyan veya hastane sonrasında tedavisi evde devam edecek kişilere iyi bir dinlenme ortamının sunulması gerekiyor. Bu anlamda imal edilen hareketli yatak modelleri, tedavisi devam eden kişinin konforunu sağlayabilmek için fonksiyonel bir yatak modelini ifade ediyor. Klasik yatak modellerinden ayrı olarak sınıflandırılan yatak modeli, hastanelerde bulunan ve hastaların konforunu sağlayan yatak modellerinin muadili olarak evlerde kullanılabiliyor. Hasta yatağı da denilen ürünlerin eve uygun şekilde tasarlanması, hastanedeki yatak modellerinden farklı olmasını sağlıyor.

Neden hareketli yatak modelleri?

Hastaların klasik yatak modellerinde rahat ve huzurlu şekilde dinlenebilmeleri mümkün değildir. Hastalıklarının kötüye gitmesini engellemek ve daha iyi koşullar altında dinlenmelerini mümkün kılabilmek adına hasta karyolası ve yatağına ihtiyaç duyuluyor. Özellikle gün içinde sıklıkla yatakta dinlenmek zorunda bulunan kişilerin klasik yatak modellerinde rahat edebilmeleri asla mümkün değildir. Psikolojik olarak da bu durumdan etkilenecek olan hastalara sunulacak hareketli yatak modelleri daha rahat etmelerini sağlayacağı için psikolojilerini de olumlu yönde etkiliyor.

Hareketli yatak modelleri; ayak ve baş tarafı hareket eden, hastalar için özel tasarlanan mekanizmayı ifade ediyor. Uzaktan kumanda ile çalışabilen mekanizma iki motora sahiptir. Motorun biri baş tarafı, diğeri de ayak tarafını hareket ettiriyor. Hareketli yatak modelleri arasında üç motorlu ürünler de yer alıyor. Üç motorlu ürünlerde ayak ve baş tarafa ek olarak yükseklik ayarı da yapılabiliyor. Motorlu ürünlerin yanı sıra, daha klasik hasta karyolası modelleri de bulunuyor. Manüel olarak ayarlanılan mekanizmaya sahip model evlerde de kullanılabiliyor.

En çok tercih edilen hareketli yatak modeli kumandalı ve motorlu sistemlerdir. Daha modern sistemi ifade etmesi ve hasta bakıcısına da kolaylık sağlaması açısından ideal ürünü ifade edebiliyor. Üstelik kumandalı modeller, hastanın kendi kendisine de yatağı ayarlayabilmesini sağlıyor. Böylece hasta, ikinci bir kişiye gerek duymadan kumanda yardımıyla rahat edeceği bir pozisyona yatağı getirebiliyor. Birinci sınıf malzeme kullanılarak imal edilen hareketli yatak modelleri, uzun süre kullanıma uygun ve dayanıklıdır. Hastanın uzun süre yatak üzerinde kalması nedeniyle hava sirkülasyonunu sağlayan yatak modelleri tercih ediliyor. Yatak karyolasının da ahşaptan imal edilmesi, daha sağlıklı ve iyi bir atmosferin hastaya sunulmasını sağlıyor.

Hareketli yatak modelleri ve fiyatları

Hastanın evde dinlenebilmesine yönelik en iyi çözümlerden birisini ifade eden hareketli yatak modelleri, manüel ev motorlu sistemlerden oluşuyor. Manüel sistemler, motorlulara göre daha ucuzdur. Ancak bunların kullanımı zahmetlidir. Dolayısıyla kumandalı ve motorlu sistemlerin tercih edilmesi daha işlevsel ve pratik bir hareketli yatak tedariki anlamına geliyor. Hem hastanın hem de hasta yataklarının rahatını sağlayan modern hareketli yatak tasarımı hasta hayatını daha da kolay hale getiriyor. Dolayısıyla hareketli yatak modelleri içerisinde işlevsellik açısından avantaj sağlayan modelleri seçilmesi ideal olanı ifade ediyor.

Sürekli Yatan Kişilerde Yara yapmayan Doğal Lateks Yatak.

Hareketli yatak seçiminde hasta rahatını ve konforunu temin edecek modellerin seçimi, fiyatın oldukça yüksek olması anlamına da gelmiyor. Yatağın seçiminde tasarımı da oldukça önemlidir. Evde kullanıma uygun olacak modellerin tercih edilmesi gerekiyor. Hastanede kullanılan hareketli yatak modelleri, ev için uygun değildir. Hastanın bakımının evde devam edecek olması halinde, ev tipi hareketli yatak modelleri hastane konforunu eve taşıyabiliyor. Hastanın rahat etmesi, iyileşme sürecine olumlu katkı sağlayacağından hareketli yatak mekanizmasını temin edilmesi önem arz ediyor. Kaliteli, uzun süre kullanıma uygun, sağlıklı ve eve uygun hareketli yatak mekanizmalarını uygun fiyata sahip olun!