Ray Dolap Nedir?

Ray dolap sistemleri insanlara hayatı kolaylaştıran çözümler sunan; pratik, işlevsel ve şık mobilyalardır. Dolap sistemleri dar alanlarda etkili depolama çözümleri sunduğu için çok fazla tercih edilirler. Ray dolap sistemlerinde sürgülü kapak bulunması dolabın küçük odalarda da rahatlıkla kullanılmasına olanak sunar. Kapak açıklığı için ek alana ihtiyaç duyulmasını engelleyen bu dolap sistemleri ile alandan tasarruf ederken aynı zamanda odaların daha ferah gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Ergonomik tasarımları sayesinde büyük bir kullanım kolaylığı sağlayan ray dolap modelleri şıklığı ile de ön plana çıkan mobilyalar arasında yer almaktadır. Raylı dolaplar tercih edildiği zaman odada yatak, şifonyer ya da komodin gibi diğer mobilyalara da geniş bir kullanım alanı sağlamış olursunuz. Günümüzde birçok kesimin tercih ettiği dolap sistemleri hem kullanım kolaylığı hem de özelleştirilebilir iç ve dış yapısıyla bütün ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz. Tercihleriniz doğrultusunda değiştirilebilen tasarımı sayesinde raylı dolap sistemleri diğer mobilyalarınıza da görünüş olarak uyum sağlar. Bu dolap sistemlerinin sunduğu bir diğer avantaj ise ray dolap kapak sistemlerinin çocuklar tarafından kolay açılamamasıdır. Bu sayede çocuklarınız için güvenli bir alan oluşturabilirsiniz. Lamine ve MDF Lake gibi dayanıklı malzemelerden üretilen dolaplarınızı uzun yıllar boyunca rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Hem iç hem de dış bölümde kullanılan malzemeler sayesinde diğer mobilyalarınızla olduğu gibi genel dolap tasarımında da bir bütünlük elde edebilirsiniz.

Neden Ray Dolap Tercih Etmelisiniz?

Ray dolapların tercih edilmesinin nedenleri arasında ilk başta zeminden tavana kadar kullanım alanı sunmasıdır. Her türlü yüksekliğe uygun bir şekilde yapılabilen ray dolaplar, kullanılacak olan odaya tam bir şekilde uyum sağladıkları için evinize özel olarak şekilde üretilebilir. Satın aldığınız standart bir dolabın sunduğu alanın %60’ını etkili bir şekilde kullanabilirken, sizin için özel olarak hazırlanmış raylı dolaplarınızın sunduğu alanın %100’ünü rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. İsteğiniz doğrultusunda hazırlanmış olan ray dolap ölçüleri teknik çizim ile son hale getirilir. Bu teknik çizimler sayesinde dolabınızın montajı tamamlandığında nasıl görüneceğini yakından inceleyebilirsiniz ve beğenmediğiniz bölümleri yeniden şekillendirebilirsiniz. Ray dolabın dış ölçüleri tamamlandıktan son iç tasarımına istekleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda karar verebilirsiniz. Bu sayede dolabınızı en etkili ve en verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Özelleştirilebilir olması, isteğe ve ihtiyaçlara göre tasarlanabilmesi bu dolap çeşidinin çok tercih edilmesinin nedenleri arasında önemli bir rol oynamaktadır. Dolapların iç kısmında sadece elbiseleriniz için değil aynı zamanda takılarınız, kemerleriniz için yer ayırabilir hatta gizli kasanız için özel bir bölme bile oluşturabilirsiniz. Küçük evlerde raylı dolap sistemleri fazladan bir giyinme odası ihtiyacını da ortadan kaldırır ve geniş bir kullanım alanı sunar.

Raylı Dolap ve Ray Dolap farkı ?

İkisi de aynı ürün olup aralarında bir fark bulunmamaktadır. Raylı dolap geleneksel dolapların depolanma sorununa en yenilikçi ve kullanışlı çözümdür. Menteşeli kapaklardan farklı olarak, açık olduklarında raylı dolapların, çok küçük dar alanlarda büyük avantaj sağlayan yapıya sahip olmasıdır. Raylı dolaplar en kaliteli ve modern malzemelerle üretilirken, özel tasarımları ayrıntılara gösterilen özenle karakterize edilir. İsteğe bağlı aksesuarlar arasında led aydınlatma, pantolonluk, ışıklı askı ve bunun gibi ürünler kullanılabilir. Çekmece raylarında Alman markası Hettich ürünleri kullanılmaktadır.

İç Tasarım Nasıl Olmalı?

Ray dolabınızı sipariş etmeden önce dolap için ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız dolabınızın iç tasarımına karar verme aşamasında önemlidir. Bu dolap çeşidinin avantajlarından birisi de sadece yatak odasında değil mutfak ya da tavan arası gibi evin her yerinde kullanılabilir olmasıdır. Kullanım alanını seçtikten sonra bu alana göre dolabınızda saklayacağınız eşyaların bir listesini çıkararak size en uygun iç tasarıma karar verebilirsiniz. Dolapların iç tasarımının, standart dolaplara göre özelleştirilebilir olması ray dolapların daha çok tercih edilmesini sağlayan özelliklerinden birisidir. Katlı kazak bölmeleri, elbise, pantolon, kemer ve fular askısı gibi seçenekler ile saklanması gereken birçok kıyafetinizi tek bir yerde saklayabilirsiniz. Ayrıca dolapta kullanacağınız bölmeleri yan yana dizmek yerine dolabınızda saklayacağınız eşyaların kullanım sırasını belirlemek ve dolabın iç kısmını bu kullanım alışkanlığına göre şekillendirmek kullanım sırasında zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.

Ray dolap fiyatları konusunda da sunduğu maksimum verim sayesinde standart dolaplara göre daha avantajlıdır. Kullanılan malzeme ve ölçüye göre belirlenmektedir.

Size özel üretim ve projelendirme için 0533 955 4084 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Ray Dolap Modelleri ve Fiyatları Size Özel Projelendirme & Üretim