Doğal Lateks Yatak

%100 Natural

İçerik

Lateks yatak testi
Lateks yatak testi
Euro latex standardı

Yatak içeriği 20 cm blok doğal lateks

İç Astar + Pamuk yatak kılıfı 21-22 cm kalınlık.

Doğal lateks yoğunluğu 82 kg m3 Sentetik lateks barındırmamaktadır.

Hava alabilir terletme yapmaz

9 Zonlu Talalay lateks

Anti alerjik anti bakteriyel

5/5

Doğal Lateks Yatak Fiyatları

Whatsapp & Telegram üzerinden mesaj gönderebilir veya telefon ile ulaşabilirsiniz.

Lateks yatak sertifikaları

Markamızın kalitesi ve özellikleri artık dünya çapında tanındı. Bu nedenle, kalitemizin onaylanması için dünyanın öden gelen sertifikasyon QUL - Eco INSTITUT - Euro Latex firmalarından %100 Natural Latex sertifikası alınmıştır.

%100 Doğal Lateks Sertifikası

Doğal Lateks Yatak Nedir ?

Doğal lateks yatak, kauçuk ağacının özünden yapılır. Esnekliği sayesinde yatak, vücut şeklinize göre mükemmel bir şekilde uyum sağlarken aynı zamanda mükemmel vücut desteği sağlar.
 
Sonuç olarak omurga doğal konumunda dinlenebilir, vücudun belirli noktalarına aşırı basınç azalır ve uyku saatlerinde sağlıklı kan dolaşımı sağlanır.
 
Lateks yataklar aynı zamanda küf ve toz akarlarına karşı doğal olarak dayanıklıdır, bu da onu alerjiye duyarlı kişiler için mükemmel bir seçim haline getirir.
Sertlik Derecesi
Orta sertlik
Kullanım Ömrü
10 - 15 Yıl
Hava Sirkülasyonu
Yüksek hava geçirgenliği 100%

Doğal Lateks Yatağın Faydaları Nedir ?

  • Yaysız yatak.
  • Lateks oldukça dayanıklıdır ve aynı formu ve esnekliği yıllar boyunca korur.
  • Hijyenik faktörleri bakteri, küf ve diğer istenmeyen koşullara karşı doğal bir koruma sağlar.
  • Gürültü ve hareketin iletilmesini en aza indirir.
  • Delikli yapısı sayesinde ideal uyuma sıcaklığa ulaşmak için mükemmel havalandırma sağlar terletme yapmaz.
  • Hava boşlukları üstün vücut ağırlığı için stratejik olarak yerleştirilmiştir gece boyunca vücudunuzun dengede olmasını sağlar.
  • Vücut ağırlığının eşit olarak dağılması, sağlam kişiselleştirilmiş destek ve arttırılmış kan dolaşımı sağlar.
  • Uyku esnasındaki hareketlerinizi %80 oranında azaltıp rem uykusunda daha fazla zaman geçirip daha çok dinlenmenize olanak sağlar.
  • Klasik yataklarda 8-9 saatte aldığınız rahatsız uykusu 4-5 saatte daha rahat ve dinlenmiş bir şekilde alırsınız.
  • %100 Natural Lateks barındırmaktadır. Sentetik lateks yok! 20 cm blok ve 82 kg/m3 yoğunluğundadır. Ortopedik ve Ergonomik yapısı sayesinde sırt ve bel ağrısı için en ideal çözümdür.

En Rahat Yatak

Organik bir lateks yatak satın almak istiyorsanız, doğru yere geldiniz en rahat yatak. Uygun fiyatlı ve toksik olmayan, bitki bazlı doğal yataklar konusunda uzmanız. ,En çok reklamı yapılan klasik doğal lateks modellerinin aslında petro-kimya endüstrisinden türetilen sentetik kauçukla harmanlandığını biliyor muydunuz! Yalnızca saf, doğal, gaz çıkarmayan, sentetik kauçuk içermeyen sertifikalı lateks tedarik ediyoruz.

Lateks yüksekliği kaç cm olmalı ?

Bir yatağın lateks yatak olarak kabul edilebilmesi için blok yataklarda minimum 15 cm - 20 cm paket yaylı lateks yataklarda minimum 9 cm olması gerekmektedir.Piyasada satılan ürünlerde, blok lateks yataklar genelde 18-20 cm, paket yaylı yataklarda ise 5-9 cm lateks bulunmaktadır. 

Sert bir yatak sırt ağrısına iyi gelir mi ?

Sırt ağrınız varsa doğru yatak sertliğini seçmek çok önemlidir. Pek çok insan sert bir yatağın kötü bir sırt için en iyisi olduğuna inanıyor, ancak aslında durum böyle değil. Aslında bir yatak çok sert olduğu zaman vücudun doğal eğriliğine uyum sağlamaz ve ek sorunlara neden olabilir.Abd Ulusal Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından yapılmış olan Latex ve Poliüretan Yatak Malzemelerin Farklı Uyku Duruşlarında Vücut Basıncı Profilleri Üzerine Etkileri raporunu https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5310954/ (İngilizce) buradan inceleyebilirsiniz.

Lateks yatak sertifikaları

Doğal Lateks yatağımız dünyada sadece 6 firmada bulunan Avrupa EuroLATEX sertifikalıdır http://www.eurolatex.com/home2.htm buradan inceleyebilirsiniz.

Dünyanın öden gelen sertifikasyon QUL - Eco INSTITUT - Euro Latex firmalarından %100 Natural Latex sertifikası alınmıştır.

Lateks yatak üreten birçok Avrupa ülkesi arasında, İtalya lateks yatakları toplu olarak üreten ilk ülkedir. İtalya’nın premium lateks üretimiyle ilgili geçmişi, bu konudaki uzmanlığını geçerli hale getirmektedir. Bu nedenle  lateks yatakları sadece İtalya fabrikalarında üretilmektedir.

Yatakların kalitesi herkesin dilindedir. Dayanıklılık (CATAS), toksin maddesiz üretim (Eco-Institute) ve OEKO-TEX sertifikası gibi katı Avrupa test düzenlemelerini başarılı bir şekilde geçmiştir.

Doğal Lateks Yatak Özellikleri

Doğal lateks yataklar, Saf İtalyan Sanatı ile üretilmektedir.

Lateks Yatak 21 cm kalınlığında olup sentetik lateks barındırmamaktadır tamamen %100 Natural doğal lateksten oluşmaktadır.

En iyi yataklar, kesilmemiş %100 doğal lateksten üretilmektedir. Bu nedenle İtalya fabrikaları en kalın kesilmemiş %100 doğal lateks yatakları üretmektedir. Üretilen yataklar 6 farklı üretim döngüsünden ve aynı zamanda bir yıllık kuruma evresinden geçmektedir.

7-Bölgeli Destek Sistemi

Stratejik olarak yerleştirilmiş hava boşlukları, vücut kıvrımlarının tam olarak oturması için 7-bölgeli sistem sağlayarak vücut ağırlığının dağılımı için optimal destek sağlar.

(2) Bu sistem, insan vücudunun her bir bölgesindeki kıvrımlar ve ağırlık dağılımları sağlamak adına optimal lateks yoğunluğunu farklı esneklikteki 7 tabaka bölgesi ve gözenekli hava delikleriyle sağlar. Yataklar ağırlığa dayanıklıdır ve gelişmiş ağırlık dağılıma sahiptir. Bu sistem uyku bozukluğu tedavilerinde kullanılmak için yeterlidir Doğal Lateks Yatak.

ECO-TQL2 (Toplam Kalite Lateks)

Basınç sertleştirme süreçleri, ısıtma ve kurutma süreçlerini bir üst seviyeye çıkararak, iki katı verimlilik seviyesiyle tamamen yeni bir kalitede lateks yatak üretimini sağlar.

4 Kanallı Hava Boşluğu Sistemi

Hava dolaşımını arttırarak, anti-bakteriyel bileşenleri destekleyerek ve dört mevsim boyunca ideal uyku sağlayarak keyifli ve sağlıklı bir uyuma ortamı sağlar.

(2) Fiore Ergonomik Modülü çiçek desenleriyle inanılmaz bir uyku ortamı yaratır. Tüm yatağa nüfuz edecek şekilde yukarı, aşağı, sağa ve sola pim delikleri şekilde oluşturulan 4 kanallı hava delikleri hava dolaşımını sağlar.

Yatağın yüzeyindeki Fiore hava yolu, hava geçirgenliğini en üst seviyeye çıkarır. Sistem, uyku boyunca vücudun nem seviyelerini istenilen aralıkta tutar ve hijyenik uyku ortamı sağlar.

Bağımsızlık
Yanınızda yatan kişinin sıçramalarını ve dönmelerini hava hücresi sayesinde hissetmeyeceksiniz.

Sessiz
Yaylı yatakta gıcırdama sesi olmaz.

Anti-bakteriyel
Staphylococcus aureus, Pneumobacillus bakterilere karşı dirençli, %99,9 anti-bakteriyel

Kan Dolaşımı
Mükemmel ağırlık dağılımı, kılcal damarlardaki basıncın düşmesinden kaynaklanan kol ve omuz uyuşukluklarını engeller.

Esneklik
Yaylı yatakların aksine her zaman aynı esnekliği korur

Hava Geçirgenliği
Hava hücreleri ve hava delikleri sayesinde mükemmel hava geçirgenliği

Saygın özel teknoloji değeri

5 Yıl Garanti. Homelli doğal lateks yataklar çökmeye ve bozulmaya karşı 5 Yıl garantilidir.

Lateks doğal bir malzeme olduğu için zaman içerisinde 5-10 yıl hava ile temasından dolayı üründe kuruma yaşanması normaldir özellikle kaloriferli evlerde, kullanımına her hangi bir engel teşkil etmez. (lateks kuruması, lateks dökülmesi, lateks parçalanması)

20 santim %100 lateks yapısı sayesinde her iki tarafını da aynı performansla çok uzun yıllar boyunca sentetikten uzak kalarak gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Lateks yatak yorumlarını yukarıda bulunan yorum kısmından inceleyebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
71 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hilal Akdal
Hilal Akdal

18 yıldır hareketli baza üzerine latex yatak kullanıyorum. Eskiyen yatağımı tekrar latex bir yatakla değiştirmem gerekiyordu. % 100 latex malzemeden yatağa nasıl ulaşabileceğimi araştırmaya başladım.Çünkü yataklarda latex dendiği halde % 100 latex olmadığını gördüm.Dünyadaki latex yatak üreticisi firmalar içinde İtalyan Gommagomma firmasını buldum. Homelli ile bu şekilde iletişim kurdum. Sonuçta yatak alma kararı verince insan yatak firmalarını araştırıyor. Bu firma bir mobilya firması olarak görünüyor. Ancak firmayı arayıp bilgi almak istediğimi söyleyince yatak konusundaki yetkili Zeki bey ile görüştüm.Konuya hakimiyeti, tüm sorularıma cevap vermesi ve alışverişimin her adımında beni yönlendirmesiyle doğru seçim yapmış olduğumu anladım. Hiç görmeden İstanbul’da hiç tanımadığım bilmediğim bir firmadan İzmir’e sipariş vermek yine de ürünün gelmesine kadar beni rahatsız etmedi desem yalan olur. Yatağım geldiğinde kalitenin farkını anladım.Gece yattığımda da alışveriş sürecinde yaptığım araştırma ile ne kadar doğru bir kara verdiğimi gördüm. Güvenle yatak alabileceğiniz güvenilir, ilgili,en önemlisi sattığı ürünün bilgisine sahip bir firma. Sağolun Zeki bey. Sorularım çoktu ama hepsini cevapladınız ve yatak bilmecesini en doğru şekilde çözmeme destek oldunuz.

Hakan Erdoğan
Hakan Erdoğan

İleri derecede skolyoz ve bel fıtıklarım nedeniyle sabahları yatağımdan ağrıyla ve vücudum eğri şekilde kalkıyordum. Uyku artık işkenceye dönüşmeye başlamıştı.

Önceki yatağım sert, yaylı bir modeldi ve tanınmış bir yerli markanın (Y*) ürünüydü. Sadece sert ve yaylı yataklarda yatmaya alışmıştım.
Uzun süre doğru yatak tipini araştırdım. Tesadüf eseri lateks yatakları öğrendim.

Homelli’nin mağazasına gidip, 5-10 dakika teşhir yatağında yattım ve test ettim. Açıkçası bu kadar yumuşak bir yatağın sırtıma iyi geleceğinden şüphem vardı ancak yorumlara güvenerek aldım.

2 gece ve 1 öğle uykusunda test ettim. Sabah ağrıları ortadan kalktı. Ancak yumuşak yatak yapısına alışmaya çalışıyorum.

Özellikle bel ve sırt sorunlarınız için tavsiye ederim.

Gomma gomma İtalya merkeze e posta yazarak, Homelli’nin sattığı ürünler hakkında bilgi aldım. Teyit ettiler.

Kullananlara ve alacak olanlara hayırlı olsun.

Last edited 2 yıl önce by homelli
barbaros
barbaros
Reply to  Hakan Erdoğan

merhabalar benımde sırt ağrılarım var..ağrı durumunuz nasıl yatak hala ağrı sorunlarınızı çozmede fayda verıyor mu

Murat Kılıç
Murat Kılıç

Yaklaşık 2 aylık araştırmalarım sonucu doğal lateks yatak almaya karar verdim.Tanınmış yatak firmalarına ciddi bedeller ödeyerek aldığımız 4 ad yatak da bizi resmen pert etti sırt ,bel ve omurga ağrıları çekmekten perişan olduk.İnternette gezinirken tesadüfen Homelli sitesindeki doğal lateks den üretilmiş lateks yatağı gördüm ve inceledikten sonra sipariş verdim.lateks yatak gerçekten bize ilaç gibi geldi yatakdaki dönmelerim büyük ölçüde azaldı ağrılarımız gerçekten hafiflemeye başladı sabahları yorgun kalkmıyoruz dinlenmiş ve mutlu bir şekilde kalkıyoruz. En önemli özelliğide eşinizin dönmesi, yatağın kenarına oturması veya yataktan kalkması kesinlikle sizi etkilemiyor yani hissetmiyorsunuz. Homelli ye böyle bir ürünü bizlere sağladıkları için Zeki beye de yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Homelliden ricam fiyatlarını makul seviyede tutmaları insanlarımızın bu üründen ziyadesiyle yararlanmalarını sağlamalarını diliyorum.

Servet Ballı
Servet Ballı

Sırt ve bel ağrısına iyi geldiğini söyledikleri için doğal lateks yatak almaya karar verdik, uzunca bir süre araştırdım Zeki beyinde yardımları ve açıklamaları ile Homelli’den almaya karar verdik. 1 aya yakındır kullanıyoruz eşimle çok rahat ettik.

Last edited 2 yıl önce by homelli
Sezgin KURT
Sezgin KURT

Bugüne kadar kullandığım en rahat yatak, biraz alışma süresi var 2-3 hafta sonra rahatlığı çok fark ediliyor, ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Selim Baş
Selim Baş

Uzun araştırmalar sonucunda doğal lateks yatak almaya karar verdim, ancak bir sorun vardı çok farklı fiyatlara doğal lateks yatak satıyorlar iyice araştırmaya girdim, bir çok firma yatağı sabit kılıflı diktiği için içindeki lateksi göremiyorsunuz, mağazaya ürünü incelemeye gittim zaten hemen fermuarlı kılıfı açıp içini gösteriyorlar, gomma gomma ürünü ile karşılaştırım ve aynı.

Gelelim rahatlık kısmına 2 haftadır kullanıyorum sırt ağrılarım tamamen geçti sabah daha rahat uyanıyorum satıcı arkadaşın dediği gibi 7-8 saatte rahatsız olarak aldığım uykuyu 5-6 saatte daha rahat ve dinlenmiş alıyorum sabah dayak yemiş gibi uyanmıyorum.

Benimde tavsiyemdir.

Last edited 2 yıl önce by homelli
Hakkı Adem
Hakkı Adem
Reply to  Selim Baş

Yumuşaklığı nasıl? ben 110 kg 180 boyundayım bana yumuşak gelmesinden endişe ediyorum kiloya bağlı olarak sırt ve bel ağrılarım oluyor bilgi verirsen çok sevinirim.

Selim Baş
Selim Baş
Reply to  Hakkı Adem

İlk denediğimde çok yumuşak gelmişti elleyerek deneyince ancak yatınca daha farklı sertlik derecesi tam vücudu destekliyor gömülme hissi almıyorum hiç 95 kg 174 boyundayım bende, Eskiden kullandığımız taş gibi sert yataklar çok yanlış seçimmiş.

barbaros
barbaros
Reply to  Selim Baş

merhabalar benımde gun boyunca benı baya müzdarip eden sırt ağrılarım var..ağrı durumunuz nasıl yatak hala ağrı sorunlarınızı çözmede fayda verıyor mu..gün boyunca bu yatakdan sonra ağrılarınız oluyor mu

Selim Baş
Selim Baş
Reply to  barbaros

Evet sırt ağrılarım geçti sabah uyanınca ağrım olmuyor

barbaros
barbaros
Reply to  Selim Baş

teşekkur ederım

Melih
Melih

Homelli.com sitesi gerçekten çok teşekkürler sipariş etsem gelir mi gelmez mi diye düşündüm ama beklediğimden çok daha kısa sürede geldi.

Cemal
Cemal

Harika konforlu ürünler var herkese tavsiyem gidip inceleyin memnun kalacaksınız

kaan
kaan

Homelli.com.tr ye tessekkür ederim yatak sipariş ettim annem için ürün hemen geldi gerçekten minnettarım ürünler sağlam herkese tavsiye ederim iyi günler

KADER
KADER

Lateks yatak fiyatında indirim varken almıştım, iyi ki almışım rahat ettim tavsiye ederim.

Selim H.
Selim H.

Visco yataklar yumuşak geldiği için tercih ettim, tam istediğim sertlikte 180 boy 103 kg, yatağa gömülme gibi bir durum söz konusu değil.

Nur özer
Nur özer

Doğal lateks yataktan sipariş etmiştim oldukça kullanışlı ve rahat çok memnun kaldım fiyat olarak gayette uygun.

Hüseyin Gökce
Hüseyin Gökce

Aradım sordum piyasada neden bu kadar pahalı diye, bir çok firma euroya göre artış yapıyormuş sürekli, euro geri düşünce düşürmüyorlar ama tekrar artınca tekrar zam yapıyorlarmış, biz stoktaki ürünlerimiz bitene kadar aldığımız fiyattan satışını yapıyoruz dediler… bu fiyatlara alamam ama taktir ettim düşüncelerini, stokçuluk yapmıyorlar.

Last edited 2 yıl önce by homelli
Emine illiyyin
Emine illiyyin

Lateks yatak arıyordum annem için çok sevindi ve cok memnun kaldık teşekkür ederiz

Bahtiyar
Bahtiyar

Doğal lateks yatak arıyordum bu ürünü buldum elime ulaştı gerçekten çok rahat çok kullanışlı herkese tavsiye ederim.

mehmet
mehmet

Araştırdığım kadarıyla en doğal ve orijinal olan bu, ben çok beğendim yakin tarihte sipariş etmeyi düşünüyorum.

YAVUZ KARA
YAVUZ KARA

Doğal lateks arıyordum. Müthiş bir rahatlık söz konusu. Hem kendime hem çocuklara aldım. Çok memnunuz. Teşekkürler.

Yigit
Yigit

Yataklarınızdan satın almıştım beklediğimden baya rahattı yumuşak dokusuda harika güzellikte

Mahmut
Mahmut

Homelli doğal lateks yatak sipariş verdim ve hemen geldi bu yatak bel ağrısına müthiş geliyor çok sevdim iyi bir yatak çok beğendim çok rahat bir yatak

Ali
Ali

Aşırı rahat kullanışlı,tavsiye edilesi ürün yaysız ve delikli olması da ayrı bir avantaj

Mehmet şanlı
Mehmet şanlı

Lateks yataklarını tercih etmemizin sebepleri yaysız oluşu delikli oluşu hava alması konusunda önemli ve hijyenik olması bakteri vs barındırmamasıdır. Tavsiye ederim

Ramazan
Ramazan

Merhaba gercekten yatak fiyatları uygun bende aldım rahat yatıyorum geceleri cok rahatlar dogalar herkese tavsiye ederim teşekürler

Taner
Taner

Yatak dediğin zaman rahat ettirmeli ve sert olmamalı Lateks yatakların kalitesi tartışılmaz.

İsmet
İsmet

İleriki yaşlarda çok kötü bir hastalığa yakalanmamak için yatak seçimi çok önemli çünkü günün en az 8 saati orada geçiyor bu sitedeki yatağın özelliğini okudum gerçekten kalitesine göre çok uygun fiyatı bence

Ali
Ali

İşlerini muhteşem yapıyorlar yatakları çok rahat fiyatlarıda baya uygun idda ediyorum bunda iyi yatak yoktur

Emre Yılmaz
Emre Yılmaz

Muhteşem gerçekten çok iyi bir ürün beli ağrayanlara faydası fazla olur. Ben çok beğendim. Çok memnun kaldım. 👍

mahmut
mahmut

Ürün gerçekten çok kullanılışlı bir yatak çok memnun kaldım tavsiye ederim, çok kullanılışlı bel ağrısına çok iyi geliyor diyebilirim ben gayet memnunum özellikle Zeki beye ilgilerinden dolayıda teşekkür ederim.

Murat
Murat

Ürün çok güzel görünüyor ,kendi odama almayı düşünüyorum,detaylı bilgi nasıl alabilirim?

Homelli
Homelli
Reply to  Murat

Merhabalar

Detaylı tüm bilgiler ürün açıklama kısmında mevcuttur ayrıca 0533 9554084 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Muhammet
Muhammet

Gerçekten çok güzel çok kullanışlı bir yatak almanızı tavsiye ederim.