Visco Yatak

İçerik

Visco yatak modeline alternatif olarak tamamen doğal malzemeden yapılan Doğal Lateks yatağımızı da inceleyebilirsiniz.

Müşteri Değerlendirmeleri:
4.5/5

Whatsapp & Telegram üzerinden mesaj gönderebilir veya telefon ile ulaşabilirsiniz.

Whatsapp & Telegram üzerinden mesaj gönderebilir veya telefon ile ulaşabilirsiniz.

Vücut şeklini alan yaysız visco yatak, yıkabilir kılıflı anti alerjik anti bakteriyel. 

Yatak içeriği 7 cm visco + 12 cm High Resellent sünger + yıkanabilir fermuarlı pamuk kılıf. 

Visco Yatak Özellikleri

Visco Yatak Nedir ?

Vücut ısına ve basınca duyarlı 75 dns Viscoelastik malzemeden ve High Resellent süngerden oluşmaktadır, yatağın üst kısmında bulunan 7 cm visco elastik sünger sayesinde yattığınızda vücüda oluşan basınç en alt seviyeye indirilerek sırt bel ve genel vücut ağrılınarının oluşmasını engeller, kan dolaşımının rahatlaması yardımcı olur.

Genel olarak Visco yatakların vücut şekli aldığını için daha rahat ve konforlu olduğu söylenmektedir ancak rahat edilmesini sağlayan vücudunuzun şeklini alması değil vücuda uygulanan basıncı azaltması ile alakalıdır, bu özellikten yola çıkarsak yatağınızın üstüne 2-3 kat silikon yorgan koyup vücudunuzu sarması aynı etkiyi yaratması gerekmektedir.

Genellikle yatağın ne kadar sert olursa o kadar iyi veya ortopedik olacağına inanılmaktadır, ancak yatağınız ne kadar sert olursa vücuda uygulanan basınç o kadar yüksek olmaktadır buda gece yatakta sürekli hareket edip uykunun 4. kısmı veya derin uyku kısmına geçmenizi engellemektedir.

Visco elastik yatakların rahat etmenizi sağlayan birincil özelliği vücuda uygulanan basıncı azaltıp gece uyku esnasında dönüş oranlarınızı %80 oranında azaltıp uykunun 4. aşamasına yani derin uyku kısmına ulaşmanızı sağlamasıdır, Uyku esnasındaki hareketleriniz uykunuzu bölmese bile derin uyku kısmına geçmenizi engellemektedir. Klasik bir yatakta ortalama 8 saatte alacağınız uykuyu visco yataklarda 5-6 saatte daha rahat ve dinlenmiş bir şekilde alabilirsiniz.

Kaç Kiloya Kadar Kullanılabilir ?

Bir visco yatakta olması gereken standart oranlar kişi başı 90-100 kg kadar 7 cm 75 dns visco 100 kg ve üzeri için yatağa uygulanan basınç daha yüksek olduğundan kullanıcının daha rahat edebilmesi için 9 cm 75 dns visco olması gerekmektedir.

Visco Yatak Terletir mi ?

Kullanılan viscoelastik malzemenin kalitesi bu noktada çok büyük önem taşımaktadır, kalıp üretim ve açık üretim olarak iki şekilde üretilmektedir. ( Açık Hücreli visco ile açık üretim farklı unsurlardır).

Viscoelastik poliüretan sıvı bir madde olup pişirilme yöntemi ile üretilmektedir açık üretimlerde visco bir kazanın içine dökülüp pişirilir ve şişer bu sebeple yüzeyine baktığınızda hava alabilir yapısını görebilirsiniz, kalıp üretimlerde ise yatak ölçüsü ve yüksekliği nekadarsa ona uygun kalıba dökülerek üretilmektedir buda visco malzeminin yüzeyinin dümdüz olup hava sirkülasyonunu düşürmektedir.

Kalıp viscolar açık üretilen viscolara göre terletme olasılığı çok yüksektir. Visco yataklarımzıda İtalyan GOMMAGOMMA firmasının Viscoelastik malzemesi kullanılmakta olup açık üretim şekli ile üretilmektedir.

İnsan vücudunun ortalama gece boyunca 500 gr terlemektedir visco yatak ve diğer tüm yataklar vücudun mevcut terlemesine bir etkisi olmayıp ekstra terletmemektedir.

Visco Yatak Anti Alerjik mi ?

Viso yataklar antialerjik ve anti bakteriyeldir, yatak içerisinde mite bakteri barındırmaz.

Visco yataklarımızda yıkabilir fermuarlı anti alerjik, anti bakteriyel kılıf kullanılmaktadır, kılıfın alt ve üst kısmı ayrı olarak çıkartıla bildiğinden makinada yıkanıp kolay bir şekilde yatağa takılabilmektedir. Yatak kılıflarımızda pamuk kumaş kapitoneli kılıf kullanılmaktadır.

Daha fazla bilgi ve detay için yorum yazabilir veya 0216 365 8715 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyacağız.

Yorumlar
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments