Doğal Lateks Yatak %100 Natural Lateks

Müşteri Değerlendirmeleri:
5/5

Doğal Lateks Yatak Fiyatı

Lateks yatak sertifikaları

Markamızın kalitesi ve özellikleri artık dünya çapında tanındı. Bu nedenle, kalitemizin onaylanması için dünyanın öden gelen sertifikasyon QUL - Eco INSTITUT - Euro Latex firmalarından %100 Natural Latex sertifikası alınmıştır.

HealTech teknolojisi vücut ısısı ile etkinleştirilir: Virüs öldürücü aktivitesi, yüzeyin kendisiyle temas ettikten 15 dakika sonra başlar, 30 dakika sonra sürekli ve yaklaşık 60 dakika sonra toplam olur, ayrıca bakteri ve virüslerin kontamine ortamdan tekrar yayılma riskini azaltır.

İçerik

Euro latex standardı
%100 Doğal Lateks Sertifikası

Doğal Lateks Yatak Nedir ?

Doğal lateks yatak, kauçuk ağacının özünden yapılır. Esnekliği sayesinde yatak, vücut şeklinize göre mükemmel bir şekilde uyum sağlarken aynı zamanda mükemmel vücut desteği sağlar.
 
Sonuç olarak omurga doğal konumunda dinlenebilir, vücudun belirli noktalarına aşırı basınç azalır ve uyku saatlerinde sağlıklı kan dolaşımı sağlanır.
 
Lateks yataklar aynı zamanda küf ve toz akarlarına karşı doğal olarak dayanıklıdır, bu da onu alerjiye duyarlı kişiler için mükemmel bir seçim haline getirir.
Sertlik Derecesi
Orta sertlik
Kullanım Ömrü
10 - 15 Yıl
Hava Sirkülasyonu
Yüksek hava geçirgenliği 100%

Doğal Lateks Yatağın Faydaları Nedir ?

  • Yaysız yatak.
  • Lateks oldukça dayanıklıdır ve aynı formu ve esnekliği yıllar boyunca korur.
  • Anti bakteriyel, hijyenik faktörleri bakteri, küf ve diğer istenmeyen koşullara karşı doğal bir koruma sağlar.
  • Gürültü ve hareketin iletilmesini en aza indirir.
  • Delikli yapısı sayesinde ideal uyuma sıcaklığa ulaşmak için mükemmel havalandırma sağlar terletme yapmaz.
  • Hava boşlukları üstün vücut ağırlığı için stratejik olarak yerleştirilmiştir gece boyunca vücudunuzun dengede olmasını sağlar.
  • Vücut ağırlığının eşit olarak dağılması, sağlam kişiselleştirilmiş destek ve arttırılmış kan dolaşımı sağlar.
  • Uyku esnasındaki hareketlerinizi %80 oranında azaltıp rem uykusunda daha fazla zaman geçirip daha çok dinlenmenize olanak sağlar.
  • Klasik yataklarda 8-9 saatte aldığınız rahatsız uykusu 4-5 saatte daha rahat ve dinlenmiş bir şekilde alırsınız.
  • %100 Natural Lateks barındırmaktadır. Sentetik lateks yok! 18 cm blok ve 82 kg/m3 yoğunluğundadır. Ortopedik ve Ergonomik yapısı sayesinde sırt ve bel ağrısı için en ideal çözümdür.

En rahat Yatak

Organik bir lateks yatak satın almak istiyorsanız, doğru yere geldiniz en rahat yatak. Uygun fiyatlı ve toksik olmayan, bitki bazlı doğal yataklar konusunda uzmanız. En çok reklamı yapılan klasik doğal lateks modellerinin aslında petro-kimya endüstrisinden türetilen sentetik kauçukla harmanlandığını biliyor muydunuz! Yalnızca saf, doğal, gaz çıkarmayan, sentetik kauçuk içermeyen sertifikalı lateks tedarik ediyoruz.

Ortopedik, rahat, vücudunuzun şekliyle uyumlu ve sağlıklıdır. Tamamen hava alabilir yapısı ile teri emer koku yapmaz. Esnek ve darbe emicidir sürekli, yumuşaklık ve süspansiyon hissi verir. Uzun ömürlü olup asla zamanla çökme yapmaz anti-bakteriyel mayt ve mikrop oluşumunu engeller.

En İyi Lateks Markası GommaGomma

İtalyan Lateksi çünkü;

Çünkü dünyada çok az bulunan lateks üreticilerinin üretim sürecinde yeterli teknik bilgi ve bu alanda gerekli deneyime ihtiyaçları vardır.

Teknik bilgi ve üretim özelliklerini tipik el işçiliğiyle birleştiren GommaGomma’nın teknik uzmanları ve mühendislerine güvenebilirsiniz.

Bu ayrıntı bizi dünyandaki diğer üreticilerinin arasında esnek, detaylara dikkatli, estetik ve zerafet açısından diğerlerinden bir adım önde olmamızı sağlıyor.

Buna ek olarak, yüz yıllardır üretim tecrübesi ve üretimin eş anlamlısı olan ‘Made In Italy” markası zaman içinde İtalyan ürünlerinin kalitesi ve güzelliğinin her şekilde garanti etmeye devam etmektedir.

GommaGomma (İtalyan latex markası) 1955’lerin başından bu yana lateks yatak ve yastık üreticileri arasında tartışılmaz bir lider konumunda. Piyasaya sunduğumuz geniş ürün yelpazesi sayesinde, birbirinden çok farklı ticari alanlara hitap etmekteyiz.

Günümüzün hızlı ulaşım, iletişim olanakları ve artık kısalan mesafeler sayesinde bütün dünyaya %100 Made in Italy ‘GommaGomma’nin lateks estetiğinin mükemmelliğini sunmak için fırsat yakaladık.

Yatak kılıflarımızda %100 Pamuk Organik Kotton kılıflar kullanılmaktadır.

Abd Ulusal Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından yapılmış olan Latex ve Poliüretan Yatak Malzemelerin Farklı Uyku Duruşlarında Vücut Basıncı Profilleri Üzerine Etkileri raporunu  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5310954/  (İngilizce) buradan inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Lateks yatak tamamen doğal mı?

Organik bir lateks yatak satın almak istiyorsanız, doğru yere geldiniz en rahat yatak. Uygun fiyatlı ve toksik olmayan, bitki bazlı doğal yataklar konusunda uzmanız. , En çok reklamı yapılan klasik doğal lateks modellerinin aslında petro-kimya endüstrisinden türetilen sentetik kauçukla harmanlandığını biliyor muydunuz! Yalnızca saf, doğal, gaz çıkarmayan, sentetik kauçuk içermeyen sertifikalı lateks tedarik ediyoruz.

Lateks yatak sırt ağrısına iyi gelir mi ?

Lateks yatak, sırt ağrısı olan kişiler için mükemmel bir seçim olmasını sağlayan bir dizi avantaja sahiptir.  Doğal lateks yatak, vücudunuzun şekline, ağırlığına ve hatlarına uyum sağlama konusunda benzersiz bir yeteneğe sahiptir, vücudunuza uygulanan basıncı minimum seviyeye indirir ve bu da sırt ağrılarının giderilmesine yardımcı olur. 

Lateks yatak ortopedik midir?

Lateksin mükemmel esnekliği ve dayanıklı desteği sırt, boyun veya eklem ağrılarının giderilmesinde önemli bir rol oynar. Doğal Lateks Yatak, omurganın düz kalmasına yardımcı olur ve basıncı azaltarak ağrısız ve yenilenmiş bir şekilde uyanmanızı sağlar.

Lateks yatak kaç cm olmalı?

Bir yatağın lateks yatak olarak kabul edilebilmesi için blok yataklarda minimum 15 cm – 20 cm paket yaylı lateks yataklarda minimum 9 cm olması gerekmektedir. Piyasada satılan ürünlerde, blok lateks yataklar genelde 18-20 cm, paket yaylı yataklarda ise 5-9 cm lateks bulunmaktadır.

Lateks yatak Skolyoz omurga eğriliğine iyi gelir mi?

Evet, lateks yatakların skolyoz hastaları için harika bir seçenek olduğunu düşünüyoruz.

Esnekliği sayesinde yatak, vücut şeklinize göre mükemmel bir şekilde uyum sağlarken aynı zamanda mükemmel vücut desteği sağlar. Sonuç olarak omurga doğal konumunda dinlenebilir, vücudun belirli noktalarına aşırı basınç azalır ve uyku saatlerinde sağlıklı kan dolaşımı sağlanır.

Lateks Yatak Terletir mi?

Lateks doğal doğası gereği nefes alabilen bir malzemedir ayrıca ürün de bulunan havalandırma delikleri sayesinde nefes alma özelliği katlanarak gece boyunca ideal uyku ısısının yakalanmasını sağlar böylece serin ve kuru bir uyku deneyim sunar kullanılan büyük gözenekli delikler sayesinde havalandırma ekstra düzeye çıkartılır ve yatağa bağlı terlemeyi önler fermuarlı çıkartıp yıkanabilir özellikle anti bakteriyel ve anti mite kılıfı sayesinde daha hijyenik daha kullanışlı bir yapıya sahiptir.

Lateks yatak yüz üstü yatanlar için uygun mu?

Lateks yatak, yüzüstü uyuyan kişiler için de iyidir çünkü doğal basınç noktası rahatlığı omurga üzerindeki baskıyı hafifletebilir. Dolayısıyla, sırt ağrılarınızdan potansiyel bir rahatlama arıyorsanız veya sırt problemleri olasılığını azaltmak istiyorsanız, kendinize kaliteli bir doğal lateks yatak alın.

Lateks yataklar sağlıklı mı?

Lateks yataklar günümüzde son derece dayanıklı olmaları ve maksimum konfor sunmaları nedeniyle insanlar arasında oldukça popülerdir. Bu yataklar aynı zamanda daha çevre dostudur ve sağlık açısından fayda sağlar.

Lateks yataklarda yay var mı?

Orijinal olarak blok doğal lateks yataklarda yay olmaz. Blok lateks yataklara alternatif olarak daha uygun maliyetli olması için yaylı versiyonları da üretilmektedir. 

Lateks Yatak çöker mi?

18 santim 82kg/m3 %100 lateks yapısı sayesinde her iki tarafını da aynı performansla çok 10-15 yıl boyunca sentetikten uzak kalarak gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Lateks yatak sertifikanız var mı?

Doğal Lateks yatağımız dünyada sadece 6 firmada bulunan Avrupa EuroLATEX sertifikalıdır http://www.eurolatex.com/home2.htm buradan inceleyebilirsiniz.

Dünyanın öden gelen sertifikasyon QUL – Eco INSTITUT – Euro Latex firmalarından %100 Natural Latex sertifikası alınmıştır.

Lateks yatak üreten birçok Avrupa ülkesi arasında, İtalya lateks yatakları toplu olarak üreten ilk ülkedir. İtalya’nın premium lateks üretimiyle ilgili geçmişi, bu konudaki uzmanlığını geçerli hale getirmektedir. Bu nedenle  lateks yatakları sadece İtalya fabrikalarında üretilmektedir.

Yatakların kalitesi herkesin dilindedir. Dayanıklılık (CATAS), toksin maddesiz üretim (Eco-Institute) ve OEKO-TEX sertifikası gibi katı Avrupa test düzenlemelerini başarılı bir şekilde geçmiştir.

Fiyatı etikileyen unsurlar nedir?

Kullanılan lateks türü, gramajı ve yüksekliğine göre değişmektedir, 2 farklı lateks yatak aynı ölçülerde olsa bile gramaj olarak farklı olabilir, örnek olarak 160*200*20 cm bir yatak 82 kg/m3 olduğunda ortalama 45-50 kg gelirken 160*200*20 cm bir yatak 60 kg/m3 olduğunda ortalama 30-35 kg gelmektedir. Ürünün yüksekliği, gramajı sentetik veya naturel olması gibi etkenler fiyatı değiştirebilmektedir. 

Lateks yatak fiyatları nedir?

Lateks yatak fiyatları İstenilen ölçüye göre 20.000 TL – 50.000 TL arasında değişmektedir, güncel lateks yatak fiyatlarını yukarıda bulunan Fiyat sekmesinden inceleyebilirsiniz.

Lateks Yatak Yorumları

Subscribe
Bildir
guest
71 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hilal Akdal
Hilal Akdal

18 yıldır hareketli baza üzerine latex yatak kullanıyorum. Eskiyen yatağımı tekrar latex bir yatakla değiştirmem gerekiyordu. % 100 latex malzemeden yatağa nasıl ulaşabileceğimi araştırmaya başladım.Çünkü yataklarda latex dendiği halde % 100 latex olmadığını gördüm.Dünyadaki latex yatak üreticisi firmalar içinde İtalyan Gommagomma firmasını buldum. Homelli ile bu şekilde iletişim kurdum. Sonuçta yatak alma kararı verince insan yatak firmalarını araştırıyor. Bu firma bir mobilya firması olarak görünüyor. Ancak firmayı arayıp bilgi almak istediğimi söyleyince yatak konusundaki yetkili Zeki bey ile görüştüm.Konuya hakimiyeti, tüm sorularıma cevap vermesi ve alışverişimin her adımında beni yönlendirmesiyle doğru seçim yapmış olduğumu anladım. Hiç görmeden İstanbul’da hiç tanımadığım bilmediğim bir firmadan İzmir’e sipariş vermek yine de ürünün gelmesine kadar beni rahatsız etmedi desem yalan olur. Yatağım geldiğinde kalitenin farkını anladım.Gece yattığımda da alışveriş sürecinde yaptığım araştırma ile ne kadar doğru bir kara verdiğimi gördüm. Güvenle yatak alabileceğiniz güvenilir, ilgili,en önemlisi sattığı ürünün bilgisine sahip bir firma. Sağolun Zeki bey. Sorularım çoktu ama hepsini cevapladınız ve yatak bilmecesini en doğru şekilde çözmeme destek oldunuz.

Hakan Erdoğan
Hakan Erdoğan

İleri derecede skolyoz ve bel fıtıklarım nedeniyle sabahları yatağımdan ağrıyla ve vücudum eğri şekilde kalkıyordum. Uyku artık işkenceye dönüşmeye başlamıştı.

Önceki yatağım sert, yaylı bir modeldi ve tanınmış bir yerli markanın (Y*) ürünüydü. Sadece sert ve yaylı yataklarda yatmaya alışmıştım.
Uzun süre doğru yatak tipini araştırdım. Tesadüf eseri lateks yatakları öğrendim.

Homelli’nin mağazasına gidip, 5-10 dakika teşhir yatağında yattım ve test ettim. Açıkçası bu kadar yumuşak bir yatağın sırtıma iyi geleceğinden şüphem vardı ancak yorumlara güvenerek aldım.

2 gece ve 1 öğle uykusunda test ettim. Sabah ağrıları ortadan kalktı. Ancak yumuşak yatak yapısına alışmaya çalışıyorum.

Özellikle bel ve sırt sorunlarınız için tavsiye ederim.

Gomma gomma İtalya merkeze e posta yazarak, Homelli’nin sattığı ürünler hakkında bilgi aldım. Teyit ettiler.

Kullananlara ve alacak olanlara hayırlı olsun.

Last edited 2 yıl önce by homelli
barbaros
barbaros
Reply to  Hakan Erdoğan

merhabalar benımde sırt ağrılarım var..ağrı durumunuz nasıl yatak hala ağrı sorunlarınızı çozmede fayda verıyor mu

Murat Kılıç
Murat Kılıç

Yaklaşık 2 aylık araştırmalarım sonucu doğal lateks yatak almaya karar verdim.Tanınmış yatak firmalarına ciddi bedeller ödeyerek aldığımız 4 ad yatak da bizi resmen pert etti sırt ,bel ve omurga ağrıları çekmekten perişan olduk.İnternette gezinirken tesadüfen Homelli sitesindeki doğal lateks den üretilmiş lateks yatağı gördüm ve inceledikten sonra sipariş verdim.lateks yatak gerçekten bize ilaç gibi geldi yatakdaki dönmelerim büyük ölçüde azaldı ağrılarımız gerçekten hafiflemeye başladı sabahları yorgun kalkmıyoruz dinlenmiş ve mutlu bir şekilde kalkıyoruz. En önemli özelliğide eşinizin dönmesi, yatağın kenarına oturması veya yataktan kalkması kesinlikle sizi etkilemiyor yani hissetmiyorsunuz. Homelli ye böyle bir ürünü bizlere sağladıkları için Zeki beye de yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Homelliden ricam fiyatlarını makul seviyede tutmaları insanlarımızın bu üründen ziyadesiyle yararlanmalarını sağlamalarını diliyorum.

Servet Ballı
Servet Ballı

Sırt ve bel ağrısına iyi geldiğini söyledikleri için doğal lateks yatak almaya karar verdik, uzunca bir süre araştırdım Zeki beyinde yardımları ve açıklamaları ile Homelli’den almaya karar verdik. 1 aya yakındır kullanıyoruz eşimle çok rahat ettik.

Last edited 2 yıl önce by homelli
Fahrettin
Fahrettin

Merhabalar. Homelli sitesinde yer alan yatak çeşit özellikleri bilgileri sayesinde kronik bel ağrısı için homelli den yatak aldım. Ürünü aldığımdan beri bel ağrısından azalma gördüm. Böyle ürünleri bize sundukları için teşekkürler.

Murat
Murat

Gerçekten çok kaliteli ve güzel ürünler var beğendiğim ürünleri satın aldım ve cidden harika bir şekilde geldi memnun kaldım sizde güvenilirsiniz

Cengiz
Cengiz

Babamın kronik bel ağrısı vardı. Tüm standarlara uygun ve sağlık açısından önerilen Doğal Lateks yatak aldık. Babam çok memnun, o kadar yumuşak ve rahat ki deliksiz uyku çekiyor.

Gmz
Gmz

Benim annen kullanmıştı bundan çok memnun kaldı gördüğü herkese tavsiye ediyor şimdi 😂

Mehmet Tayyip Arıcan
Mehmet Tayyip Arıcan

Ürünü çok beğendim. Acaba yaz ve kışa özel yönleri var mı? Ona göre hareket etmek istiyorum.

Kürşat Can
Kürşat Can

güzel bir yatak doğal olması apayrı bir güzel şey olmuş

Sadi BEK
Sadi BEK

İlk doğal lateks yatak almaya karar verdiğimde bu kadar zor olabileceğini tahmin etmemiştim, çok derin araştırmalara girdim neredeyse kafayı yemek üzereydim, benimle ilgilenen arkadaş sağ olsun çok yardımcı oldu tüm kafamdaki soruları yok etti, bende rahat bir şekilde sipariş verdim.

Kaan
Kaan

Denedim hem rahat hem indirimli olması iyi akşamları rahat bir uyku çekiyorum

Namie F.
Namie F.

Merhabalar

Çocuk için uygunmudur?

Homelli
Homelli
Reply to  Namie F.

Sayın Naime F.

Doğal lateks yataklar çocukların kullanımı için hem anatomik olarak hemde sağlık açısından uygundur, güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Sadi Y.
Sadi Y.

Artık sırt bel ağrılarımız çekilmez olmuştu uzun süredir araştırıyorduk bu karantina zamanında evde daha çok vakit geçirdiğimiz için almaya karar verdik hiç olmazsa rahat uyuyalım diye, şimdilik memnunuz teşekkürler.

Halil Çelik
Halil Çelik

Tamamen doğal olması sebebi ile tercih ettik, ilk başlarda yumuşak gelse de şimdi çok rahat ediyoruz, bu karantina günlerinde evde rahat rahat uyumak gibisi yok.

Nilgün Tekgül
Nilgün Tekgül

Her şey söyledikleri gibi, fiyatlar şişirme değil, takip ediyordum uzun süredir indirme girince aldım, 3 haftadır kullanıyorum bir problem yok yumuşaklığı gayet iyi ve rahat.

Burak A.
Burak A.

Tavsiye ederim rahat bir yatak.

Seda Kabalı
Seda Kabalı

Bu olaylar çıkmadan 1 ay önce aldık, iyiki de almışız.

Burak Kozlu
Burak Kozlu

Bel fıtığım için aldım 1 haftadır kullanıyorum ilk başlarda biraz yumuşak gibi geldi ama şuan çok rahat ettiğimi anladım satış aşamasından teslimata kadar çok yardımcı oldular teşekkürler.

Çağrı B.
Çağrı B.

Kesinlikle kullandıktan sonra neden daha önceden doğal lateks yatak almamışım diyeceksiniz, yumuşak yatak olması sizi yanıltmasın, fiyat olarak yaylı yataklara göre pahalı ancak konfor ve rahatlık bam başka bir şey.

Last edited 2 yıl önce by homelli
Selim
Selim

Ankara’dan sipariş verdim, Ankara kargo ile bina önüne kadar teslim ettiler vakumlu pakette halı gibi geldi gayet iyi paketlenmiş, biraz ağır bir yatak iki kişi zor kaldırdık 3 haftadır kullanıyorum ilk başta yumuşak olması biraz tedirgin etti beni ancak kullanınca çok rahat ettim bende eşimde çok memnunuz teşekkürler.

Last edited 2 yıl önce by homelli
Sedat
Sedat

Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum gayet memnunum, özellikle Zeki beye yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum.

Rafet Öztürk
Rafet Öztürk

yatak ta seçim yaparken herhangi bir sertlik seçeneği var mıdır?yoksa standart sertlikte midir?

Homelli
Homelli
Reply to  Rafet Öztürk

Sayın Rafet Öztürk

Doğal lateks yataklarda tek sertlikte bulunmaktadır, bazı ürünlerde doğal lateks miktarı azaltılıp HR sünger ile desteklenerek sertleştirme yapmak mümkündür.

Ferdi Karakuş
Ferdi Karakuş

Şehir dışına dışına gönderiliyor mu?

Homelli
Homelli
Reply to  Ferdi Karakuş

Sayın Ferdi Karakuş

Tüm Türkiye’ye gönderim yapılmaktadır. 0216 365 8715 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Taner Atkan
Taner Atkan

Kesinlikle bu güne kadar kullandığım en rahat yatak.

Hale Dönmez
Hale Dönmez

Bana ilk olarak eski yaylı yatağımıza göre biraz yumuşak geldi ancak görüştüğümüz arkadaş bu durumun geçici olduğu ve 15-20 gün sonra daha rahat edeceğimiz söyledi, 3 aydır kullanıyoruz şuan için memnunuz.

Sezgin
Sezgin

İçinde doğal lateks dışında başka bir şey varmı? yoksa tamamı mı lateks?

Homelli
Homelli
Reply to  Sezgin

Merhabalar

Yatağın tamamı blok halinde doğal lateksden oluşmaktadır.

Doğal lateks + iç astar + organik cotton yatak kılıfı.

Vildan Kozalı
Vildan Kozalı

Ürün anlatıldığı gibi hatta piyasadaki diğer örneklerinden daha kaliteli olduğunu söyleyebilirim. Teşekkürler Homelli.

Sinem Ç.
Sinem Ç.

İlk başlarda eski yatağımıza göre biraz yumuşak gelmiştir ancak 15-20 gün içinde alıştık ve çok rahat ettik umarım aynı şekilde devam eder.

Ayşe Lüküs
Ayşe Lüküs
Reply to  Sinem Ç.

Merhaba
Sertlik derecesi nedir? 1/10 arası değerlendirecek olursak.Orta sert mi? Orta yumuşak sınıfına mı giyiyor ?

Homelli
Homelli
Reply to  Ayşe Lüküs

Merhabalar

Genel olarak orta sert olarak geçiyor tabi bu karşılaştırılan yatak türüne göre değişir, normal eski tarz sert yaylı yataklara göre yumuşak, ayrıca kullanıcının kilo ve yapısına göre de değişiklik gösterebilir ortalama 100-110 kg bir kişi ile 50-60 kg bir kişinin sertlik yumuşaklık hissiyatı farklıdır.