*Piyasada firmamızın ürün resimlerini kullanarak satılan ürünlere itibar etmeyiniz mağazamız dışında hiç bir yerde HOMELLİ ürünleri satılmamaktadır.

Yatak Pedi

İstenilen tüm yatak ölçülerinde Visco, Kuş tüyü sünger ve HR sünger olarak üretilmektedir.

 

1. Yatak pedi nedir?

Yatak pedi, yatağa ek yumuşaklık ve destek sağlayan üründür. Mevcut yatağınız çok sert ve yumaşatılmaya ihtiyacı varsa, yatak pedi en iyi çözüm olacacktır.

2. Neden yatak pedi satın almalısınız?

Yatak pedi, dolgunluğunu kaybetmiş bir yatağa ekstra bir dolgu katmanı ekler. Yatağınız çok sert olmaktan muzdaripse uyku yüzeyini önemli ölçüde yumuşatabilir. Bir yatak pedi, yatağınızın ömrünü de uzatabilir, bu da yatağınızı yeni bir yatak almaya göre uygun maliyetli bir alternatif haline getirir.

3. Yatak pedi çeşitleri

Yatak pedi içerik seçimi, nasıl uyumayı sevdiğine bağlıdır. Dolgu, yatak pedi yumuşaklığını, kalınlığını ve genel hissini etkiler.

Visco Yatak Pedi – Hafızalı köpük pedi, üzerinde uyumak için lüks bir his verir. Vücut şeklinizi alır ve eklemleriniz üzerindeki baskıyı azaltırlar. Ne kadar yoğun olurlarsa, o kadar destekleyicidirler.

Kuş Tüyü Yatak Pedi – Kuş tüyü dolgu doğal sıcaklık ve yalıtım sağlar, soğuk aylar için mükemmeldir. Süper yumuşak ve dayanıklıdırlar, şekillerini iyi tutarlar.

HR Sünger Yatak Pedi (kuştüyü sünger) – Genellikle içi boş elyaf veya mikrofiberden yapılırlar, alerjisi olanlar için popüler bir seçimdir. Hollowfibre toppers daha fazla destek sunarken, mikrofiber üst kısımlar yumuşak bir his verir.

4. Yatak pedi kalınlığı

İhtiyacınız olan pedi kalınlığı yatağınızın yaşına, hissine ve durumuna bağlıdır.

7,5 cm’ye kadar olan en kalın yatak pedi, yorgun, eski yatakları canlandırmak için en iyisidir. 5 cm kalınlığa kadar olan üst kısımlar, iyi düzeyde konfor ve destek sunar.

Yatağınız nispeten yeniyse, 5 inçten daha ince bir yatak takımı ona daha lüks bir his verebilir.

6. Yatak pedi nasıl takılır

Bir yatak pedi bir yatağa sabitlemek kolaydır. Tipik olarak, ya 4 elastik köşe lastiği ya da yatağın yanları boyunca takılı bir çarşaf gibi uzanan lastik ile yerinde tutulacaktır. Yatak pedi yerine oturduğunda yatağa sabitlenerek toplanmasını veya yerinden çıkmasını engeller.

7. Yatak pedi nasıl korunur?

Yatak pedinizi düzenli olarak temizlemek, zararlı alerjen ve bakterilerden uzak kalmasını sağlayacaktır.

İdeal olarak, en iyisi yatak çarşafınızla aynı zamanda yatak örtüsünü de temizlemektir.

Çoğu yatak pedi kılıfı bir çamaşır makinesinde yıkanabilir.

8. Yatak pedi ölçüleri

Yatak pedi ölçüleri çeşitli boyutlarda mevcuttur. 80cm x 180cm kadar küçük veya 200cm x 200cm kadar büyük olabilirler.

Mevcut yatağınızın ölçüsüne uygun bir yatak pedi almanız önemlidir.

9. Yatak pedi ve yatak koruyucuları – fark nedir?

Yatak koruyucu, yatağı temiz ve hijyenik tutar. Bazı koruyucular su geçirmezdir ve diğerleri, toz akarları, evcil hayvan tüyleri, yatak böcekleri, lekeler ve ter gibi alerjenlere ve tahriş edici maddelere karşı bir engel görevi görür.

Yatak koruyucuları çok az yastıklama veya destek sunar, ancak bir yatak pedi üzerine yerleştirilebilirler.

En rahat yatak pedi nedir?

Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli yatak pedleri vardır ve herkese uyan tek bir çözüm yoktur, bu nedenle işte sizin için alışveriş yaparken göz önünde bulundurmanız gereken faktörler en rahat yatak pedi:

 • Kalınlık :İyi bir yatak pedi en az 5 cm olmalıdır, ancak daha kalın bir seçenek, özellikle visco / hr sünger söz konusu olduğunda daha fazla destek sunacaktır. Sadece küçük bir yükseltme arıyorsanız, daha ince bir modeli tercih edin.
 • Yumuşaklık Yatağınız çok sertse, kuş tüyü veya elyaf dolgulu bir pedi eklemek size pelüş rahatlık sağlayabilir, böylece sert hissetmez.
 • Destek : Uyandığınızda ağrı hissediyorsanız, visco veya lateks eklemek eklemlerinizin çevresinde size basınç rahatlaması sağlayabilir.
 • Sıcaklık düzenlemesi : Bazı yataklar vücudunuzun etrafında ısı hapseddiği için gece terlemesine neden olabilir, böylece lateks gibi hava sirkülasyonu yüksek özelliklerine sahip bir pedi seçebilirsiniz.
 • Bakım: Birçok yatak pedi, yıkanabilir kılıflı olup çamaşır makinesinde yıkanabilir.

Standart yatak pedi ölçüleri;

 1. 80*180 cm yatak pedi
 2. 90*190 cm yatak pedi
 3. 100*200 cm yatak pedi
 4. 120*200 cm yatak pedi
 5. 140*190 cm yatak pedi
 6. 140*200 cm yatak pedi
 7. 150*200 cm yatak pedi
 8. 160*200 cm yatak pedi
 9. 180*200 cm yatak pedi
 10. 200*200 cm yatak pedi
 11. 200*210 cm yatak pedi
 12. 200*220 cm yatak pedi

İstenilen diğer tüm ölçülerde üretilebilir. Detaylı bilgi ve fiyat için Whatsapp hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

guest
Inline Feedbacks
T

Main Menu