Lateks Yataklar Kurur mu?

Ne yazık ki, çoğu satıcı, Doğal lateks yataklar hakkında çok az bilgiye sahip olduğundan ve genel olarak lateks ve sentetik lateks hakkında daha da az bilgiye sahiptir.

Doğal lateks yataklar ( sentetik barındırmayan Natur modeller, kauçuk köpükler lateks ) , nemlerini sentetik latekslere göre önemli ölçüde daha fazla tutar , bu yüzden daha dayanıklıdırlar. İklim ne kadar kuru olursa, böyle bir ürüne sahip olmak o kadar önemli olacaktır.

Lateks yatak neden kurur ?

Bununla birlikte, Sri Lanka, Malezya, Endonezya, Vietnam gibi ülkelerde karıştırılan ve kürlenen bazı lateks köpükler vardır; bu ülkeler ham lateks sütü için harika tedarikçiler olsa da, gelişmiş donanıma, iklim kontrollü laboratuvarlara sahip değiller ve rafine, esnek bir lateks köpüğü üretmeyi biliyorlar. Kalitesiz işlemenin sonucu aslında daha hızlı kuruyabilen ve parçalanabilen bir üründür. Bu, Latex’te bulunan bir kalite değil, rafine edilmemiş latekste bulunan bir kalitedir.

Yıllardır lateks yataklar, İtalya ve İspanya gibi çok kuru iklimlere sahip bölgelerde daha uzun ömürlü ürün olarak kabul edilmiştir ve tabii ki laboratuvar testlerinin bir kısmı iklim simülasyonlarını içerir ve lateks köpükler her testte daha iyi performans gösterir.

Özellikle kaloriferli evlerde lateks kuruması yaşanabilmektedir, sentetik bazlı lateksler gerçek doğal latekslere göre çok daha hızlı kuruyup parçalanma yaşamaktadır, ortalama olarak sentetik latekslerde kuruma 3 yıl içinde başlayıp, doğal lateksler de ise bu süre 5-10 yıla kadar çıkmaktadır.

Lateks kurumasının yatağınızda çökme olmadığı sürece kullanımınıza engel teşkil etmemektedir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments